Новини з Австрії

В Австрії спочатку очікується 36 градусів спеки, а потім грози та град

Літо тримає нас під повним контролем. Цього тижня температура в Австрії поступово підніметься до 36 градусів, особливо на сході.

Неприємний результат: численні тропічні ночі – а ще сильні шторми з градом, проливним дощем та ураганним вітром .

У вівторок гарячі повітряні маси досягнуть альпійського регіону під південно-західною висотною течією. У середу збільшиться ризик серйозної негоди, оскільки із заходу наближається холодний фронт мінімуму над Північним морем. У наступні дні збережеться також дуже спекотна і грозова погода. Віденська медична асоціація виступила з попередженням і порадила проявляти особливу обережність.

У вівторок на більшій частині території країни переважатиме сонячна погода, хмари, що залишилися в центральних, південних і східних горах, розсіються вранці. Протягом дня утворяться кілька купчастих хмар, але ймовірність злив і гроз невелика, навіть над горами. Крім того, переважно східних напрямків дмуть лише слабкі та помірні вітри. Температура підніметься до 27-33 градусів.

За словами метеоролога Ubimet Мікеле Сальмі, ближче до середини тижня ситуація стане цікавою з метеорологічного погляду. Холодний фронт наближається до Австрії із заходу, де вже вранці в середу можна очікувати гроз, зокрема сильних у Форарльберзі та Тіролі. Увечері також можна очікувати, що через Верхню Австрію з боку Баварії прийдуть сильні грози, град, а подекуди й сильні шквали! Із заходу на схід максимальні значення становлять від 24 до 35 градусів.

Четвер розпочнеться з окремих злив від південно-східної Штирії до Вайнфіртеля, але вони швидко вщухнуть. Після цього всюди хоча б тимчасово світитиме сонце. Однак у горах, а також у Мюльфіртелі та Вальдфіртелі з полудня знову посилюється тенденція до злив і гроз.

У п’ятницю у Відні та його околицях температура може піднятися до 36 градусів. Накопичене тепло вийде назовні на заході та півночі у вигляді, за словами Сальмі, “дуже сильних гроз”. На півночі Тіролю, Зальцбургу та Верхньої Австрії діє попередження про град, ураганний вітер і проливний дощ.

Ситуація в цих частинах країни заспокоїться в суботу. Тим часом схід задихатиметься від спеки – з нинішньої точки зору схід і південь також є осередком величезних грозових формацій. До речі, якщо за вихідні помітно не похолодає, то віденці можуть готуватися до семи-восьми тропічних ночей поспіль.

Віденська медична асоціація виступила з попередженням і порадила проявляти особливу обережність. Щоб упоратися зі спекою, пийте багато. У спекотні дні доречно не менше двох літрів води на день. Вам також слід постаратися частіше охолоджуватися і надіти світлий одяг. “Також важливо уникати фізичних навантажень, особливо на відкритому повітрі, уникати вживання алкоголю і регулярно вимірювати артеріальний тиск”, – сказала Нагме Камалеян-Шмід, віцепрезидентка і голова лікарів Віденської медичної асоціації. Затемнення і правильна вентиляція в нічний час також можуть допомогти пережити спеку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України