Життя

Мене, україномовного українця, завжди притісняла російська мова

І я відверто шокований, коли зараз говорять про якесь обмеження прав російськомовних. Серйозно? Всіх все влаштовувало, коли було навпаки? Чому тоді не було такого обурення?

Так було завжди. Мене притісняла російська, коли ще малим я не міг дивитися українських мультиків, бо були лише російські.

Мене притісняла російська, коли нас змушували в школі читати депресивну російську літературу.

Мене притісняла російська, коли мене демонстративно не хотіли обслуговувати в київській кав’ярні, бо я говорив українською.

Мене притісняла російська, коли в Одесі я не міг замовити таксі, бо операторка не розуміла українською фрази “можна машину до Деребасівської”, а в Херсоні зверхньо кривляли мою мову.

Мене притісняла російська, коли мої однокласнники, приїхавши на літо з Києва гаварілі па-рускі, “патамуша мнє так удобнєй, панімаєш”?

Мене притісняла російська, коли я закінчивши університет, не міг знайти жодного україномовного журналу в Києві, щоб пройти стажування.

Мене притісняла російська, коли служба підтримки Розетки, адміністрації готелів чи УкрЗалізниця відмовлялися обслуговувати мене українською.

І я відверто шокований, коли зараз говорять про якесь обмеження прав російськомовних. Серйозно? Всіх все влаштовувало, коли було навпаки? Чому тоді не було такого обурення?

Нагадаю, українська знищувалася століттями і лише зараз почала справді розвиватися.

Нагадаю, що росіяни на окупованих територіях в першу чергу спалюють наші книжки та замінюють україномовні знаки.

Мені здається, ми інколи буваємо надто толерантними, а треба відстоювати своє.

Якщо не забули – досі триває війна з роsією.

Ніхто не забороняє розмовляти російською в побуті, але якщо комусь незручно творити контент українською, вони можуть переїхати на чудову країну трішки східніше, де тою мовою говорять, і не засмічувати наш інформаційний простір.

Я живу в Україні, у нас є своя чудова мова, роsія напала на нашу країну, тому:

  • мені незручно російською
  • і для мене є різниця,
  • особливо зараз, коли ми обираємо своє майбутнє.

Автор: Ivan Baidak.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України