Німеччина не надала Турецькій асоціації зареєструвати за собою статус денер-кебаба в Європейському Союзі. Крім усього іншого, йдеться про мільйонні доходи.
Як повідомляють AFP і Bild, Міжнародна федерація денерів (Туреччина) подала заявку до Європейської комісії на надання страві статусу гарантованої традиційної спеціальності (TSG).
Цей статус передбачатиме, що приготування денер-кебабу в ЄС відповідатиме суворому переліку критеріїв – від точного складу м’яса і спецій до товщини ножа, яким нарізають м’ясо. А ті, хто не виконує ці вимоги, не зможе називати свій товар денер-кебабом.
Цей крок викликав обурення в Німеччині, де денер став символом великої турецької громади країни. Мало того, у Берліні стверджують, що саме тут 1972 року винайшли денер-кебаб.
“Денер належить Німеччині. Кожен повинен мати право сам вирішувати, як його тут готують і їдять. Не потрібно жодних вказівок з Анкари”, – заявив міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір.
Зазначимо, що батьки Оздемера емігрували з Туреччини.
За словами Оздемера, німецьке Міністерство сільського господарства сприйняло заявку Туреччини “з подивом”. Він зазначив, що ця заява є “неточною” і “суперечливою”, а її економічні наслідки для гастрономічного сектора ФРН “будуть величезними”.
Для вирішення спору уряд Німеччини подав заперечення проти турецької заявки. Тепер Європейська комісія має вирішити, чи є заперечення Берліна прийнятним. Якщо так, то обидві сторони повинні будуть домогтися компромісу протягом півроку.
За даними Асоціації виробників денер-кебабів Європи (ATDID), на Німеччину припадає дві третини продажів цього товару на європейському ринку, обсяг якого оцінюють у 2,4 мільярда євро на рік.
Зазначимо також, що, за даними Bild, у квітні цього року президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр привіз із собою м’ясо вагою 60 кілограмів для кебаба під час візиту до Туреччини як символ тісних зв’язків між двома країнами.
Нагадаємо, німецький президент Франк-Вальтер Штайнмаєр під час візиту до Туреччини у квітні 2024 року до 100-річчя від дня встановлення дипломатичних відносин між країнами прилетів до Анкари з 60-ма кілограмами м’яса для приготування денер-кебаба. Під час урочистого прийому в літній резиденції посла Німеччини президент допомагав готувати страву.