Новини

Медичне функціональне ліжко. Як вибрати та де купити?

Медичне функціональне ліжко – необхідна річ не лише в умовах стаціонарного відділення лікарні, але й незамінний засіб для догляду за важкохворим у домашніх умовах

У свій час екрани телевізорів полонили різноманітні американські серіали, з яких найбільшою популярністю користувались ті, що розповідали про безтурботне життя підлітків і,звичайно ж, неповторні історії про медичну практику («Доктор Хаус», «Клініка», «Слідство по тілу»), криміналістичні розслідування, які наповнені найзаплутанішими експертизами та пошуками істини у медичних загадках (CSI тощо).

Нас завжди заворожувала та незліченна кількість прогресивної техніки та інструментарію, з яким доводиться працювати спеціалістам з даних кінострічок. Особлива увага завжди акцентувалась на медичних меблях. Простору палату пацієнта завжди прикрашало розкішне функціональне медичне ложе, по обидві сторони якого розміщувалось чимало моніторів та невідоих пристроїв, які видавали на екрані все можливі показники життєдіяльності: пульс, насичення крові киснем, артеріальний тиск тощо.

Хороші новини! Тепер все те, чому ми так заздрили через екрани телевізорів доступне для замовлення та придбання в Україні. Купити ліжко для лежачого хворого тепер простіше простого. Це можна зробити в один клік на сайті https://fmf.com.ua або завітавши у один із магазинів медтехніки. Все, що потрібно, лише знати якими функціями воно повинне володіти і яку ціну ви готові заплатити, адже справді хороші високо функціональні моделі, на привеликий жаль, достатньо дороговартісні.

На які технічні та ергономічні характеристики варто звертати увагу при виборі оптимального варіанту функціонального медичного засобу для догляду за важкохворим пацієнтом

Виходячи зі складності захворювання, травми, іншими словами важкості стану здоров’я хворого, визначається яким набором параметрів повинен бути наділений виріб – базовим чи розширеним.

Найпростіше медичне ліжко стоїть на 4-х ніжках, що для зручності переміщення пацієнта у межах квартири або ж палати може бути доповнене колесами та надійною гальмівною системою. Воно може мати дві, у рідких випадках три, секції. Це, у свою чергу, дає можливість пацієнту, а також людині, яка здійснює за ним догляд, піднімати голову та тулуб хворого, для фіксації тіла у сидячому положенні. Трисекційна будова передбачає ще окремо згинання ніг у колінах. До спинки такого ліжка може бути прикріплений опорний тримач (гусак, трапеція).

Рішення купити ліжко для лежачого хворого із 3-4 секціями, а також із такими доповненнями, як: мобільні поручні, протипролежнева система, ортопедичний анатомічний матрац, вмонтований опорний тримач, колеса та надійні гальма, приліжковий стіл або тумба з можливістю зміни кута нахилу стільниці, штативом та регулятором висоти ложа від землі, часто зумовлене надто важким станом пацієнта, який перебуває у критичному стані і змушений у довготривалій перспективі дотримуватись постільного режиму.

Такі типи пристосувань найбільш поширені у відділеннях реанімації, інтенсивної терапії, у процесі догляду за хворим в домашніх умовах за наявності складного діагнозу та необхідності тривалого перебування у лежачому положенні через лікарську рекомендацію та фізичну неможливість покинути ліжко.

Яке медичне л іжко обрати для домашнього використання

Ринок виробів медичного призначення, зокрема засобів для реабілітації, переповнений все можливими типами та підтипами тих чи інших пристосувань. Зокрема це стосується і ліжок.

У асортиментів більшості компаній можна знайти товар на будь-який смак та гаманець. Проте все ж за останні декілька років виробився чіткий типаж медичного ліжка, яке обирає сучасний українець для здійснення догляду за важкохворим членом сім’ї або ж іншою близькою йому людиною.

Незважаючи на те, що металеві каркаси ліжка більш практичніші, їх як мінімум легше мити та дезінфікувати, проте основний акцент все ж таки переноситься на дерево. Зокрема всесвітньо відома італійська компанія, що носить назву OSD (ОСД) пропонує вітчизняному споживачу близько 11-ти варіацій сучасних та прогресивних пристосувань. У них є все, що потрібно для забезпечення комфорту для лежачого пацієнта та його опікуна:

  • Механічний або ж електричний привід, який дає можливість керувати ложем. Зокрема піднімати та опускати секції, змінювати висоту від підлоги та навіть керувати поворотним механізмом, яким допомагає підводитись не надто ослабленим пацієнтам, які фізично здатні покидати ліжко;
  • 2-4 регульовані секції. Пацієнт самостійно або ж з допомогою доглядальника здатний змінити кут нахилу тулуба, ніг тощо;
  • Колеса. Це доповнення не обов’язкове, проте рекомендоване. З його використанням можна змінювати місце знаходження хворого в межах кімнати чи цілої квартири. Крім того не варто турбуватися, для того аби надійно зафіксувати пристосування на місці, варто скористатися гальмами;
  • Штатив для вливань. Він може кріпитися до спинки або ж стояти поруч. Він необхідний, у разі отримання пацієнтом ліків через крапельниці;
  • Поручні. Це перш за все безпека. Для того аби унеможливити випадіння пацієнта з ложа, варто завжди користуватися знімними поручнями;
  • Приліжковий столик. Обов’язково повинен бути присутній. З його допомогою пацієнт споживає їжу, читає чи просто займається власними справами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України