Новини з Австрії

В Австрії для відкриття старого сейфу приватна компанія скористалася послугами зломщика

З кінця листопада австріська компанія EVN почала пошуки «взломника», який зміг би розкрити довгі роки сейф, який простояв у них у забутті.

800-кілограмовий «панцер» кілька десятиліть займав місце в одному з приміщень колишньої газовугільної електростанції Пайшинга (район Нойнкірхен). Ключ від нього давно втратили, вміст невідомий. Для «м’якого» розтину сейф було доставлено до свого майбутнього базування — на атомну електростанцію Цвентендорф.

Олександр Зіган, фахівець із сейфів із Нижньої Австрії, став одним із небагатьох, хто ризикнув спробувати розкрити сейф без застосування силових методів. Замовник не хотів якось пошкодити історичну реліквію. Тут потрібно мистецтво, доступне нині небагатьом: «Йдеться про максимум дюжину людей на всю Європу», – так оцінювали ситуацію в колах поліції.

Минулої суботи Зігану це вдалося, сейф був відкритий! Спекуляції, що курсували до цього в інтернеті, тяглися від «нічого там немає» до «старих акцій» та «корпоративних документів». «Всіх, хто чекав на золото, ми змушені засмутити», – прокоментував відкриття старого сейфу прес-секретар EVN Штефан Цах.

«У сейфі опинилися старі корпоративні документи, особисті перепустки, порожні монетні футляри та два резервні ключі — але не від цього сейфа. Інтерес представляє знайдену всередині золоту брошку, але вона вимагає додаткової оцінки».

За матеріалами: https://noe.orf.at
Фото: © EVN/Daniela Matejschek

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України