Авторські статтіНовини

Медоносні бджоли можуть врятувати людство від стійких до антибіотиків бактерій

 

«Смугасті друзі» людини – бджоли – це такі комахи, без яких неможливо було б отримати урожай багатьох овочів і фруктів. Також людині не сподобалося б жити без меду. А в медицині використовується бджолина отрута і прополіс. Але, як виявилося, це ще не вся користь, яку приносять ці унікальні комахи. Нове дослідження швейцарських вчених говорить про те, що ці скромні комахи можуть запропонувати дієвий спосіб боротьби зі стійкими до ліків патогенами.

У бджіл в шлунках виявлені молочнокислі бактерії, що мають протимікробні властивості, здатні боротися з тими патогенними бактеріями, вірусами та інфекціями, які звичайними антибіотиками не вилікувати. Вчені відзначають, що з давніх пір було відомо про антимікробні властивості свіжого меду, і люди багато тисяч років користувалися ним для лікування різних ран, але, чомусь, зацікавилися корисними властивостями тільки зараз.

Доктор Тобіас Олофссон, фахівець з медичної мікробіології Лунді (Швейцарія), з колегами визначив унікальну групу 13 молочнокислих бактерій, які присутні в свіжому меді і шлунках медоносних бджіл. Вони виявили, що ці бактерії ефективні для лікування стійкого до метициліну золотистого стафілокока, синьогнійної палички та інших патогенних мікроорганізмів. Дослідники говорять про те, що цілющою силою володіє тільки свіжий мед, тому що в ньому містяться живі бактерії. Той же мед, що стоїть на полицях в магазинах, таких властивостей не проявляє, тому що в ньому є тільки мертві бактерії.

Тести бактерій проводилися в умовах лабораторії, далі будуть проведені випробування на людях.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України