Духовне

МБФ «Карітас України» і Релігійна місія «Карітас-Спес України» надають притулок біженцям з Афганістану

18 біженців з Афганістану, серед яких шестеро дітей, вчора були евакуйовані і вже прибули в Україну. Святий Престол звернувся до українських благодійних організацій із проханням підтримки і розміщення евакуйованих осіб.

У тісній співпраці Релігійна місія «Карітас-Спес України» та Міжнародний благодійний фонд «Карітас України» забезпечили біженців всім необхідним та супроводжували групу з аеропорту Бориспіль до Відпочинкового центру в Житомирській області. Там з ними працюють координатори та лікарі. Для евакуйованих осіб також облаштовані теплі кімнати, організоване харчування та все необхідне. Планується, що Україна стане для них транзитною країною перебування на шляху до Риму.

Для нашої країни це друга хвиля евакуації біженців з Афганістану. Цього разу забезпечення та трансфер взяли на себе дві благодійні католицькі організації – Релігійна сісія «Карітас-Спес» РКЦ в Україні та МБФ «Карітас України», що представляє УГКЦ та здійснює програми швидкого реагування.

Нагадаємо, що Папа Франциск закликав країни світу приймати біженців з Афганістану, де владу захопили бойовики радикального руху «Талібан». Святіший Отець закликав бути відкритими до біженців, наголосивши: «У цей хвилюючий період, що є свідком афганців, які шукають притулку, молюся за найбільш беззахисних із них. Молюся за те, аби чимало країн прийняли та захистили тих, хто шукає нового життя».

Загалом Папа Римський Франциск наголошує на необхідності турботи про біженців, які ризикують життям у тривалих і небезпечних подорожах, рятуючись від воєн і голоду, щоб віднайти мир. Святий Престол постійно приймає біженців з країн, що потерпають від воєнних конфліктів і техногенних катастроф. Після захоплення влади в Афганістані Талібами понад 2 мільйони афганців покинули країну, тікаючи від переслідувань. Ще близько 3,5 мільйона залишились без даху внаслідок тривалого конфлікту та політичної нестабільності.

www.facebook.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України