За довгий період колонізації заморських територій хто тільки не володів цим невеличким острівцем в Індійському океані, що недалеко від Мадагаскару. Саме тому в наш час острів населяють більше десяти народностей з різних куточків планети. Тут можна почути безліч різних діалектів, популярних мов, і всі ці люди примудряються жити в мирі та злагоді один з одним.
Корисна інформація
Для громадян України віза в Маврикій на термін перебування до 90 днів не потрібна. Найкращий час для відвідування острова – з грудня по лютий.
Аеропорт Маврикія (Плаісанс) знаходиться на південно-східному узбережжі, недалеко від міста Маебург. Вартість квитка з Києва на Маврикій – від $699 в обидві сторони.
Вартість проживання на острові починається від $20-25 за двомісний номер.
Обід в ресторані місцевої кухні для однієї людини коштуватиме близько $5.
Найпопулярнішим транспортом на острові є автобуси та орендовані автомобілі.
Прокат авто середнього класу коштує $25 в день. Пункти прокату знаходяться як в аеропорту, так і у всіх популярних туристичних місцях. Ви можете орендувати автомобіль після сходження з трапу літака, а залишити його на іншому кінці острова, в офісі тієї ж компанії або їх партнерів.
Пляжний відпочинок
Звичайно ж, всі летять на Маврикій в пошуках сонця, піску і блакитних лагун. Любителям провести свій день, відпочиваючи на пляжі і купаючись в блакитних водах Індійського океану, настійно рекомендуємо відправитися в містечко під назвою Флік-ан-Флак на заході острова. Тут є все для комфортного відпочинку під сонцем — інфраструктура ідеально розвинена для туристів з різними запитами і бажаннями. Тут досить популярний дайвінг і є багато цікавих спотів, які будуть цікаві як новачкам, так і досвідчений дайверам.
Вартість занурення – близько $40 і $65 – вартість навчання в школі за одне заняття.
Іншим популярними місцем для пляжного відпочинку на Маврикії є курорт Ле-Морн — тихий куточок на південному заході острова, біля підніжжя недіючого вулкану Морн-Брабан. Це улюблене місце для любителів усамітненого відпочинку, а також для віндсерферів і вейврайдерів, яким, для того щоб впевнено розігнатися, потрібні просторі напівпорожні пляжі і високі хвилі. Шанувальники риболовлі по достоїнству оцінять це місце із-за можливості відправитися на лов тунця і барракуди, а одразу після цього — приготувати їх на багатті, розклавши його прямо на пляжі.
Самим популярними місцем тут є Оленячий острів, коли отримав свою назву із-за величезної кількості напівдиких оленів, які із задоволенням йшли на контакт з людьми. Зараз же це самий чистий і красивий пляж на всьому узбережжі, що привертає тисячі відпочиваючих щороку. Навіть найдосвідченіший і прискіпливий турист не зможе виїхати незадоволеним. До того ж Оленячий острів зможе запропонувати даний велика кількість зайняти для дозвілля і спорту для дітей та дорослих, для екстремалів і любителів покататися на катамарані по спокійних водах затоки.
Вартість проживання у всіх курортних зонах приблизно однакова, все залежить лише від кількості зірок на вивісці готелю. Найдешевші номери можна знайти за $20 за двомісний номер на добу, а номери середнього і комфортного класу обійдуться в $50-70 і $100-150 відповідно.
Екскурсії
Якщо у вас з’явиться бажання вирушити на пошуки пригод і пам’яток, то їх на острові так багато, що, розповідаючи докладно, можна написати товсту книгу. Тому ми спробуємо зосередитися на самих популярних і різноманітних, щоб максимально зануритися в атмосферу острова.
Перше — це, безсумнівно, піски Шамарель. Багато їх називають дивом природи, бо іншого такого явища немає на всьому білому світі. Це невелика піщана пустеля, її піски пофарбовані в сім різних кольорів, що надає місцю схожість з інопланетним ландшафтом. Саме ж загадкове, що кольори якимось дивовижним чином не перемішуються, лягаючи рівними шарами по всій площі. Ви можете придбати в якості сувеніру колбу з таким піском — повірте, він так і залишиться лежати шар до шару, не перемішуючись ніколи. Учені всього світу досі ламають голову над цим фактом.
Наступним пунктом відвідин винен стати національний парк «Ущелина чорної річки», який займає 3.5% загальної площі країни (6500 гектарів). Більшість з тих, хто відвідав острів, вважають його головною природною пам ” яткою цього місця. Тут же знаходиться найвища точка острова — Пік Чорної річки. Вам зустрінуться безліч водоспадів, ущелин, диких оленів, мавп, рожевих голубів та інші пам ” ятки місцевої флори і фауни.
Якщо шукаєте душу острова, то вам шлях у Гран-Басс — священний індуїстський храм, який в перекладі означає «Велика водойма». Вхід в храмовий комплекс стережуть статуї стародавніх богів — Шива і Ануаманга. За переказами місцевих жителів, у водоймах біля храму живуть духи індуїстських божеств, які охороняють це місце і дарують удачу всім, хто його відвідує.
Один з найстаріших ботанічних садів в світі — сад сера Сівусагура Рамгулама. З року в рік він привертає величезну кількість туристів з усіх куточків планети. Його площа — близько 25 гектарів, і тут можна знайти безліч унікальних рослин і тварин, особливо птахів, які раніше були поширені по всьому острову, але за активного заселення людьми були практично знищені і занесені в Червону книгу. Парк закладений французьким ботаніком для виведення нових сортів прянощів, але з часом розширився і перетворився в заповідну зону. На його території побудована точна копія старої фабрики по переробці цукрового очерету, що дає можливість відвідувачам зсередини ознайомитися з цією технологією і навіть взяти в ній участь.
І, звичайно ж, як без місцевого рому. Він скрізь і всюди. Виробництвом рому займаються чи не в кожному поселенні і подають навіть у самих маленьких ресторанчиках по всьому острову. Побувати тут і не спробувати цей міцний напій у вас навряд чи вистачить витримки