Авторські статтіПодорожі

Маврикій: ТОП-10 вражень у фотографіях

Маврикій: ТОП-10 вражень

Ольга Сологуб організувала і здійснила поїздки в більш ніж 25 країн. Читачам Голос українською мандрівниця розповіла про одну з найбільш екзотичних країн, в яких їй довелося побувати, — про Маврикій.

Маврикій: ТОП-10 вражень

На Маврикії дивним чином переплітається голландська та французька колоніальна культури з острівною неквапливістю і розслабленням.

Коли я зібралася на Маврикій, більшість моїх знайомих задавали питання: «Де це?» і «Навіщо тобі потрібно саме туди?»

Відповім послідовно. Маврикій знаходиться в Індійському океані, географічно відноситься до Африки, розташований у південній півкулі, неподалік від Мадагаскару.

Чому їхати саме на Маврикій?

Велика перевага — простота в’їзду: на Маврикій не потрібна віза. При наявності зворотного квитка та броні готелю на острів пускають без проблем. Крім того, там не водиться отруйна флора-фауна (не рахуючи морських їжаків) і для в’їзду не потрібні щеплення.

На Маврикії дивним чином переплітається голландська та французька колоніальна культури з острівною неквапливістю і розслабленням. Виходить такий собі європейсько-острівний мікс плюс доброзичливі місцеві жителі.

Нарешті, це той же теплий Індійський океан, що на Мальдівах і Сейшелах, але дешевше.

І якщо Сейшели та Мальдіви позиціонують як райські романтичні острови, то на Маврикії можна знайти відпочинок на будь-який смак — від розкішних п’ятизіркових готелів та організації весільних церемоній до відпочинку дикуном і волонтерства в заповідниках.

Відпочинок на Маврикії — все одно недешевий, і переліт займає 9-11 годин, в залежності від аеропорту вильоту, але різноманітність цього острова варта витрачених на неї зусиль і грошей.

ТОП-10 вражень, які варто отримати на Маврикії:

Маврикій: ТОП-10 вражень

Захід сонця на Маврикії

Досвідчені мандрівники приходять подивитися на це зі своїми стільцями-кріслами і сидять під час заходу, потягуючи вино або кокосовий сік і насолоджуючись картиною.

1. Зустріти захід сонця на березі

Звучить банально, але для виконання обов’язкове. Немов за розкладом, о 18:00 сонце ховається в прозорих водах океану на західному узбережжі острова. Досвідчені мандрівники приходять подивитися на це зі своїми стільцями-кріслами і сидять під час заходу, потягуючи вино або кокосовий сік і насолоджуючись картиною.

Зустріч заходу може стати гідним завершенням дня під соснами на зеленій галявині на березі. Так роблять місцеві жителі у вихідні, які приходять на берег з сім’єю або компанією друзів, спілкуються і танцюють після заходу сонця прямо на пляжі.

Маврикій: ТОП-10 вражень

Флік-ен-Флак

Тільки океан, небо та пісок, що простираються ген за обрій…

2. Прогулятися по безкрайньому пляжу Флік-ен-Флак

Тільки океан, небо та пісок, що простягаються ген за обрій. Уздовж берегової лінії люди неспішно гуляють чи займаються бігом. На березі ростуть південні сосни з довгими (до 20 см) голками. Під ногами шмигають маленькі піщані краби, які облаштували свої нірки в піску в декількох метрах від моря.

Супроводжує все це шум хвиль, які спочатку розбиваються об кораловий риф, а потім вже більш спокійними, ніби «випустивши пару», доходять до берега. Вони виносять на пісок водорості, морських їжаків і різнобарвні уламки коралів, які під впливом сонця дуже швидко перетворюються на загадкові фігури.

Маврикій: ТОП-10 вражень

Водоспади Тамарін

Приголомшливий каскад озер і сім водоспадів, найвищий з яких спадає з висоти 43 метрів, захоплюючі краєвиди на каньйон та нескінченний заряд оптимізму.

3. Піднятися на водоспади Тамарін з місцевим гідом

Якщо вам потрібен гід, то його можна просто зустріти на дорозі. Він під’їде сам, розповість, що тільки з ним ви побачите все найкраще, буде безкінечно щось лопотіти на суміші англійської та французької, покаже найкращі ракурси для фото, проведе під скелями водоспаду, допоможе спуститися по мотузці по крутому камінню, нагодує екзотичними плодами прямо з куща, проведе через джунглі та навіть поділиться своїм засобом від комарів.

І в кінці цього міні-походу ви самі захочете заплатити йому більше, тому що враження від прогулянки ви точно ніколи не забудете: приголомшливий каскад озер і сім водоспадів, найвищий з яких спадає з висоти 43 метрів, захоплюючі краєвиди на каньйон та нескінченний заряд оптимізму. Як бонус — безкоштовний фіш-пілінг прямо в одному з озер каскаду.

Маврикій: ТОП-10 вражень

Чайні плантації

Для фанатів чаю є спеціальний туристичний маршрут: чайна дорога, яка проходить через кілька чайних плантацій.

4. З’їздити на чайну фабрику Bois Cheri або на фабрику з виробництва рому Шамарель і провести дегустацію напоїв

Якщо ви оберете дегустацію рому, можете вивчати весь асортимент — біля фабрики є готель, де можна переночувати й «освіжити» голову перед подальшою поїздкою.

А на чайній фабриці Bois Cheri можна познайомитися з процесом виробництва чаю, від збирання чайного листа до пакування в коробки, зрозуміти, в чому різниця між чорним і зеленим чаєм і чому зелений чай корисніший, а також з подивом дізнатися, що ройбуш не містить чаю взагалі. А на завершення екскурсії — продегустувати всі наявні сорти чаю та придбати вподобаний додому в магазині при фабриці.

Для фанатів чаю є спеціальний туристичний маршрут: чайна дорога, яка проходить через кілька чайних плантацій.

Маврикій: ТОП-10 вражень

Панорама Порт-Луї

Порт-Луї — столиця острова Маврикій.

5. Поїхати в Порт-Луї і погуляти по торговому центру Waterfront і по набережній

Крім перерахованого вище, столиця острова Порт-Луї — це просто велике курне місто з діловими кварталами, автостанціями та великою кількістю людей. Не за цим на Маврикій приїжджають. Тим не менш багато мандрівників хочуть переконатися в цьому особисто.

Маврикій: ТОП-10 вражень

Grand Bassin

Якщо заїхати в індуїстський храмовий комплекс у Grand Bassin, то можна остаточно переконатися в тому, що Індія зовсім поруч.

6. Орендувати машину і навчитися їздити дорогами з лівостороннім рухом

Для нас це незвично, ви будете плутати повороти, а місцеві жителі будуть вас обганяти. Для отримання більш екзотичних вражень потрібно проїхатися по містам у центрі острова, в яких відразу відчуваєш себе, немов у Індії, завдяки хаотичному руху та великій кількості індусів. Якщо після цього заїхати в індуїстський храмовий комплекс у Grand Bassin, то можна остаточно переконатися в тому, що Індія зовсім поруч.

Для того щоб все-таки відчути себе в Африці, рекомендую проїхатися на місцевих міжміських автобусах. Вони дешеві та доволі безпечні, але досить швидкісні, з відкритими вікнами і без кондиціонерів. У них ви будете єдиними або майже єдиними європейцями на всі 50+ людей в автобусі.

Альтернатива машині — послуга таксі на день, коли водій одночасно виступає гідом і везе, куди туристи скажуть, плата стягується за день (чайові на розсуд пасажирів, звичайно). Для зовсім лінивих є організовані тури на міні-автобусах.

Маврикій: ТОП-10 вражень

Gris Gris

Саме на Gris Gris можна відчути гігантську силу, яку представляє собою океан, і усвідомити, яка мізерно мала людина порівняно з цією міццю.

7. Постояти на скелях Gris Gris в похмуру погоду, поспостерігати за величезними хвилями і відчути всю силу океанської стихії

Скелі Gris Gris контрастують зі стандартною картинкою тропічного раю. Це, швидше, схоже на суворі уступи атлантичного узбережжя Португалії і Франції. Але саме тут можна відчути гігантську силу, яку представляє собою океан, і усвідомити, яка мізерно мала людина порівняно з цією міццю.

Маврикій: ТОП-10 вражень

Шамарель

Унікальність пісків у тому, що кольори не змішуються під впливом дощів або вітру.

8. Побачити сім кольорів пісків Шамарель і сім кольорів веселки у водах водоспаду Шамарель

Піски Шамарель — унікальне явище. Дехто каже, що це просто гора бруду. Спочатку мені теж так здалося. Але потім піски заграли різними кольорами: від синього і зеленувато-болотного до коралового і жовтуватої охри. На фоні гір, що височіють вдалині — це абсолютно дивовижне видовище. Унікальність пісків ще і в тому, що кольори не змішуються під впливом дощів або вітру.

Поблизу пісків знаходиться водоспад Шамарель. Вода падає двома потужними потоками з прямовисної скелі висотою до 95 метрів. Періодично у водах і бризках виникає райдуга — як нагадування про семиколірні піски, що знаходяться неподалік.

Маврикій: ТОП-10 вражень

Ботсад Памплемус

Поряд із гігантським лататтям мимоволі відчуваєш себе Дюймовочкою.

9. Погуляти ботанічним садом Памплемус і на власні очі побачити гігантське латаття Вікторія, лотоси і 200+ видів пальм, місцевих оленів і великих черепах

Білі ковані ворота, пальми і квітучі лотоси. І гігантське латаття, поруч із яким відчуваєш себе Дюймовочкою, настільки у них величезне листя. Якщо приїхати у другій половині дня, то в саду буде дуже мало відвідувачів — і вся ця тропічна природна пишність належатиме тільки вам.

Там же, в ботанічному саду, можна побачити черепах, завезених з Мадагаскару та Сейшел.

Маврикій: ТОП-10 вражень

Парк Casela

І, звичайно ж, сфотографувати все це чудове розмаїття і потім довго доводити всім знайомим, що це не фотошоп 🙂

10. Відірватися на повну!

А ще на Маврикії можна зайнятися віндсерфінгом, дайвінгом, риболовлею. Або покататися на тарзанках у парку Casela, найдовша з яких — 1,5 кілометра. Або погодувати черепах і побачити великих крокодилів у La Vanille Resort. Або ж відшукати на небі Південний Хрест та інші сузір’я, які не видно жителям північної півкулі. А можна здійснити вертолітну екскурсію та побачити підводний водоспад, насолодитися стравами зі свіжої риби і морепродуктів, полежати на пляжі, поплавати з маскою в океані, роздивляючись рибок і морських їжаків…

І, звичайно ж, сфотографувати все це чудове розмаїття на фоні океану та білосніжного піску і потім довго доводити всім знайомим, що це не фотошоп 🙂

Про інші подорожі Ольги можна прочитати в її блозі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.