Авторські статтіДіаспора

Мати російського хакера просить чеського президента Земана допомоги у звільненні сина

Мілош Земан. Фото: Hrad.cz

Мати росіянина Євгена Нікуліна Любов Спірідонова написала лист президенту Чехії Мілоша Земану.

Нагадаємо, Нікуліна звинувачують у хакерстві. Його депортації вимагають США і Росія.

Нікулін був заарештований у Празі в жовтні 2016 року. США звинувачують його в хакерських атаках на сайти компаній Linkedin, Dropbox і Formspring. Американці хочуть судити затриманого за хакерські атаки, крадіжку і участь у змові. Нікулін свою провину заперечує і вимагає екстрадиції в Росію, де його підозрюють у крадіжці електронних грошей.

В кінці листопада минулого року Верховний суд у Празі постановив, що Нікулін може бути екстрадований в США, і в Росії. Остаточне рішення приймати міністр юстиції Чехії.

Наприкінці січня цього року Нікулін не зміг довести у Конституційному суді Чехії незаконність свого арешту.

Як повідомляє російське видання «Известия», Спиридонова просить Земана посприяти звільненню сина.

«В порушення всіх міжнародних норм права сина через кілька годин після затримання помістили в психіатричну лікарню, прив’язали руки і ноги до ліжка і насильно утримували, не даючи сходити в туалет і позбавивши їжі. Протягом усього цього часу його обколювали психотропними препаратами, вражаючими волю», — цитує газета частину листа.

Любов Спірідонова пише, що є інвалідом і нещодавно поховала старшого сина. Вона стверджує, що здоров’я Євгена підірвано із-за перебування під вартою та тиску з метою домогтися потрібних свідчень. За її словами, до сина застосовують каральну психіатрію, щоб він визнав втручання в американську виборчу кампанію.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України