Авторські статтіЗдоров'я

Про життєво важливої функції надниркових залоз

Для чого нам потрібні наднирники? Вони нам потрібні для життя. Подивимося, що це означає.

Надниркова залоза — залоза внутрішньої секреції, парний орган, який знаходиться над обома нирками у вигляді маленьких пірамідок. Вони являють собою одну з ланок ендокринної системи організму. Перерахуємо всі інші ланки цієї системи і подивимося, наскільки вони пов’язані між собою.

Тут дано схематичне зображення всій ланцюга ендокринних залоз. Як видно зі схеми, панує над усім – гіпоталамус. Розташований він в області довгастого мозку (в області підкірки головного мозку). Ця ділянка довгастого мозку, розташована під таламусом (зорові горбі), виробляє так звані тропні гормони, які стимулюють вироблення гормонів із специфічною дією на спеціалізовані залози. Тропні гормони в гіпоталамусі стікають у гіпофіз, який складає і видає їх маленькими порціями по мірі потреби організму у тому чи іншому гормоні в кров’яне русло.

Тропний гормон, потрапляючи в незначній кількості в кров’яне русло, стимулює виділення певної залозою спеціального гормону, який підтримує ту чи іншу фізіологічну функцію організму.

Є соматотропний гормон, або гормон росту. Орган-мішень для нього — підшлункова залоза.

Тиреотропний гормон — стимулює виділення тироксину щитовидною залозою.

Адренокортикотропний гормон (АКТГ) — стимулює вироблення адреналіну наднирковими і кортикостероїдів.

Гонадотропний, лютеотропный і лактотропный гормони відають зростанням і розвитком статевих залоз у чоловіків і жінок, вагітністю та лактацією.

Крім цих порівняно великих залоз внутрішньої секреції є епіфіз (маленька, з горошину шишковидна залоза), навколощитовидної залози (відають кальцієвим обміном), залози слизової оболонки шлунка і тонкого кишечнику, а також у тканини мозку, які мають однакову функцію — виробляють ендорфіни, або ендогенні морфіни.

Крім всього цього, нирки також володіють активністю ендокринної і при певних умовах виділяють в кров гормон ренін, звужує кровоносні судини і підвищує рівень артеріального тиску.

Зупинимося на роботі надниркових залоз: вони складаються з двох різнорідних тканин — внутрішній, так званий мозковий шар виділяє в кров адреналін — гормон, що підвищує артеріальний тиск, підтримує в нормі тонус кровоносних судин, м язовий тонус, емоційну і фізичну активність.

Зовнішній шар наднирників — кірковий, виробляє виключно важливі для життєдіяльності організму кортикостероїди. Кортикостероїди відають тканинним обміном, тканинним синтезом, тобто вони забезпечують безперебійну роботу печінки, кісткового мозку та інших тканин по синтезу білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, гормонів та всіх необхідних нашому організму речовин, що будують наші тканини. Кортикостероїди відають синтезом клітин крові, гемоглобіну, тканинних клітин імунітету — фагів, гістіоцитів, лейкоцитів, лімфоцитів, тобто від їх рівня та концентрації в крові залежать міцність і здоров’я нашої імунної системи, наша імунна захист проти вірусів, мікробів, найпростіших і гельмінтів. Тобто наша стійкість до інфекцій, вірусного грипу, атипової пневмонії, Сніду, нарешті.

Потрібно сказати, що за хімічною будовою та складом кортикостероїди схожі з чоловічими та жіночими статевими гормонами і при припиненні функцій статевих залоз у літньому віці (у крові відсутні статеві гормони) у клімактеричному періоді вони частково компенсують ці функції, підтримуючи в організмі відповідний емоційний, фізичний, інтелектуальний фон.

Ясно, що наднирники є для нас незамінним органом і виділяються гормони (тобто секрет залози, що виділяється не в порожнину органу, а прямо в кров) життєво необхідні організму.

Що відбувається, коли наднирники хворіють? Треба сказати, що вони хворіють вкрай рідко — найважливіший для життя орган добре захищений. Відомі в основному два болючих стану — хвороба Аддісона, чи бронзова хвороба. Вона пов’язана з різким падінням функції надниркових залоз, в результаті чого падає кров’яний тиск, з’єднання являється м язова слабкість, шкіра бере бронзовий відтінок (порушується пігментний обмін). Причина — туберкульоз надниркових залоз, а також аутоімунний процес.

Інша патологія надниркових залоз — феохромоцитома — пухлина наднирника. Артеріальний тиск різко підвищується і стійко, загальний стан тяжкий. Лікування — видалення пухлини.

В обох випадках патологія надниркових залоз хоч і настає рідко, важко піддається лікуванню, якщо і можна її вилікувати, то тільки шляхом очищення тканин і їх повноцінного харчування.

Але зовсім інша справа, коли патологія надниркових залоз викликається штучно. А це робиться в сучасній медицині дуже часто, оскільки гормональна терапія увійшла в медицину як повноправний метод лікування. Відразу скажемо, що цей метод калічить організм, фактично позбавляє його надниркових залоз і роблять украй вразливим до будь-якого вірусу і мікроба, а інакше гормонотерапія кортикостероїдами — преднізолоном, дексаметазоном та іншими похідними преднізолону позбавляє організм імунної системи, систематичність при застосуванні веде до станів набутого імунодефіциту.

Звідки все це почалося? Почалося в 30-х роках минулого століття, коли канадський лікар Сельє виділив з надниркових залоз великої рогатої худоби екстракт, очистивши його серією адсорбентів і застосував при лікуванні хворих з гострими запальними процесами. Запалення відразу вщухли, хворі одужали на подив швидко, це надихнуло Сельє на подальші пошуки, і пішло-поїхало…

Виділяли з надниркових залоз тварин екстракти, очищали їх, концентрували, модифікували — це був преднізолон, який почали застосовувати при пневмонії, гострому суглобовому ревматизмі, тиреоїдиті, псоріазі. Вщухали запалення, симптоми хвороби зникали на годину, потім поновлювалися у гіршому вигляді і вимагали нових, ще більших доз гормонів. Хворі отримували препарати в зростаючих кількостях і вже не могли обходитися без них.

Потім стали синтезувати гормон—аналог натурального — дексаметазон з тим же ефектом. Пацієнти, які отримували гормони систематично, ставали чутливішими до інфекцій і часто гинули від будь-якого вірусу, що вражає дихальні шляхи.

Чому це відбувалося? Вся система залоз внутрішньої секреції в організмі володіє досконалою саморегуляцією, завдяки інформації, переданої самими ж гормонами. При підвищенні концентрації будь-якого гормону в крові гіпоталамус припиняє синтез відповідного гормону, у цьому випадку — АКТГ, адренокортикотропного гормону. Наднирники припиняють синтез кортикостероїдів.

При систематичності прийомі гормонів всередину або у вигляді инъекций або мазей, аерозолів наднирники атрофуються, що відбувається досить швидко (іноді досить двох — трьох місяців). Хворий стає залежним від прийому гормональних препаратів. Це порушує функції всіх залоз внутрішньої секреції, наступають порушення тканинного обміну, зокрема ожиріння, іноді — діабет або акромегалія (ріст кісток лицьового черепа і кінцівок), оволосіння шкірних покривів у жінок.

І все це не зупиняє переможного ходи кортикостероїдів по всьму світу. Створюються все нові синтетичні аналоги гормонів, всі нові лікарські форми у вигляді мазей, гелів, які застосовуються практично при всіх захворюваннях: пневмонії, бронхіальній астмі, нейродерміті, псоріазі, ревматизмі, дисемінований вовчак, мононуклеозах, всіх хворобах кровотворної системи, захворюваннях сполучної тканини, тиреоїдитах, поліартритах, взагалі всіх гострих запальних процесах, так як кортикостероїди мають здатність пригнічувати надлишкові тканинні реакції, які мають місце при будь-якому запальному процесі — ексудацію (набряк), проліферацію — клітинний ріст і т. п. Це відбувається завдяки їх здатності пригнічувати біосинтез білка.

Таким чином, знімаються симптоми запалення, але сама причина, що викликала запалення, набряк, спазм бронхів або судин, залишається.

Чи Не простіше з’ясувати і видалити цю причину, ніж чинити насильство над тканинами, порушуючи природний хід тканинних процесів?

Треба думати, що запальний процес виник не безпричинно, а як відповідь даного органу на щось, що заважає організму нормально існувати. Виявити і видалити цю перешкоду набагато легше і, головне, безпечне для організму, ніж намагатися силою придушити природний перебіг тканинних реакцій. А єдиною причиною запальної або навіть пухлинної реакції навколишніх тканин є накопичення гною, тобто мертвих клітин, не видалених своєчасно струмом лімфи через товстий кишечник. Причиною запальної реакції — особливо в суглобах, мозкових оболонках, іноді підшкірній клітковині можуть бути також затрималися в тканинах залишкові продукти азотистого обміну — сечовина, сечова кислота, креатин, аміак та ін

Будь-яке запалення — ангіна, гайморит, бронхіт, арахноїдит, артрит — ліквідується при видаленні з тканин накопичених в них відходів. Це робиться методами загального очищення організму і місцевої очищення придаткових пазух носа, печінки, кишечника, неодноразово описаних в моїх статтях з лікування різних захворювань природними методами. В одному випадку очисний процес з повним одужанням без застосування ліків може тривати 4-5 днів — ангіна, ГРЗ, грип, в інших 2-3 місяці — поліпи, астма, поліартрит, арахноїдит, мігрень, кон’юнктивіт, тиреоїдит. Але результат завжди один — одужання.

Чого ми домагаємося очищенням організму і подальшим відновленням тканин біологічно повноцінною їжею? Ліквідуємо причину захворювання і зберігаємо наднирники — вони ще знадобляться людині, а тим більше дитині. Адже саме гормональна терапія різних хвороб укупі з антибіотиками викликала руйнування імунітету у людей вже в трьох — чотирьох поколіннях, що і викликало появу імунодефіцитних станів: Сніду, атипової пневмонії, геморагічних лихоманок і т. п.

І тому хочеться ще раз попередити батьків дітей, що страждають бронхіальною астмою або шкірними діатезами, псоріаз, — не застосовуйте гормонів при лікуванні дітей

ні у вигляді таблеток, ні у вигляді мазей або аерозолів, оскільки вони обов’язково викличуть порушення імунної системи дитини. Адже пригнічується клітинний синтез білка, індивідуального білка організму, організм стає беззахисним проти мікробів і вірусів і будь-яке захворювання вимагає лікарського лікування.

Батьки, будьте розумні і при захворюванні:

1) очищайте організм дитини питвом трав’яних відварів

  • з медом і соками лимона, грейпфрута, граната, калини і т. п.

2) не годуйте дитину твердою їжею 4-7-10 днів,

3) давайте рясне гаряче питво (відвари лікувальних трав) і свіжовичавлені фруктові та овочеві соки,

4) одночасно промийте кишечник очисними клізмами — щодня — 7-10 днів.

Ви вилікуєте хворобу — застуда, грип, ангіну, пронос без ускладнень і без переходу в хронічний стан або іншу хворобу.

У цьому сенсі дуже показовий наступний випадок: дівчинку п’яти років призвели до лікаря-натуропата. Вона страждає тяжкою формою бронхіальної астми вже три роки. З двох місяців хворіла шкірним діатез у мокрій формі, лікувалася ліками, до двох років діатез пройшов, почалася бронхіальна астма — приступи ядухи майже щодня, довго лежала в стаціонарі, в рік 2-3 рази. Розпочався лікарський гепатит, головні болі. Лікувалася у невропатолога. Головні болі тривають, напади задуху також. Батьки лікували дівчинку наполегливо протягом двох років, виконуючи без порушень всю програму природного лікування. В результаті дівчинка здорова, грає з однолітками, катається на велосипеді, чудово переносити фізичні навантаження, ходити в школу. Від гормонів, бронхолітиків і інгаляторів відмовилися через два тижню після початку лікування.

Чому ж не докласти зусиль для порятунку здоров’я та життя дитини замість того, щоб оголосити астму невиліковною і прив’язати дитину, а потім дорослого до ліків, множачи число інвалідів?

Виникає питання: а чи можна позбутися від гормональної залежності, якщо хворий вже її придбав і регулярно приймає преднізолон? Можна, але важко. Саме небажана обставина у всій цій «гормональної історії» наступне — різко утруднюється лікування того захворювання, яке людина намагається вилікувати за допомогою гормонів, оскільки по наростаючій йде порушення обміну речовин всього організму. Найлегше позбавити від гормонів і вилікувати дітей. Гормональні інгалятори і таблетки стають їм не потрібні вже через 7– 10 днів від початку очищення організму, адже у дітей менше маса тканин і забруднюючих клітини шлаків.

І тому не впадайте у відчай, якщо ваша дитина вже приймає гормони, намагайтеся поступово позбавлятися від них, очищаючи тканини, і ваші старання обов’язково увінчаються успіхом!

© Автор: лікар-натуропат Марва Оганян

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України