В інтернеті можна не тільки подивитись цікаві відеоролики та погортати сторінки в соцмережах, а ще і створити повноцінний бізнес. Для цього в мережі існує багато можливостей — наприклад, маркетплейси, які користуються великою популярністю серед продавців з ряду причин. Працюючи з ними, підприємці отримують змогу розвинути бізнес з нуля без розробки та просування сайту.
Маркетологи хостинг-провайдера та реєстратора доменних імен Cityhost.ua розкажуть у цій статті, чому продавцям варто спробувати свої сили на маркетплейсах. Також у цій статті ви знайдете огляд найпопулярніших українських майданчиків для онлайн-торгівлі.
Як функціонують маркетплейси?
Маркетплейси — це масштабні торговельні майданчики в інтернеті, де різні підприємці можуть здійснювати продаж своїх товарів. Їхньою головною особливістю є універсальність, адже на цих сервісах можна продавати що завгодно з доволі лояльними умовами. Форма підприємницької діяльності не має значення. Платформи відкривають широкі можливості як для невеликих ФОПів, так і для власників масштабного бізнесу.
Існує декілька важливих переваг маркетплейсів:
- Великі охоплення. На маркетплейсах достатньо висока конкуренція. Проте і число користувачів на таких майданчиках надзвичайно велике. Маркетплейси також можуть пропонувати додаткові послуги. Наприклад, це може бути відправка товару або безпечна оплата.
- Значна економія на рекламі. Обираючи для продажу своїх товарів таку платформу, вже не потрібно думати про просування. Адже, маркетплейси самостійно займаються розкруткою своїх сайтів. Чим більше зусиль вони на це витрачають, тим краща буде видимість всіх товарів.
- Немає необхідності в розробці сайту. На маркетплейсах є все потрібне для створення віртуального каталогу товарів, тому власнику бізнесу не треба вкладатись в розробку веб-ресурсу, купувати хостинг та домен, а також займатись іншими аспектами.
В Україні широко розвинена мережа маркетплейсів. Найбільш відомі серед них — Алло, Rozetka, Епіцентр, F.ua та Prom. Розберемось, як можна продавати товари на кожній з таких платформ.
Маркетплейси України — огляд найвідоміших майданчиків
Ми підготували основну інформацію про маркетплейси в Україні, якими вже користуються мільйони продавців та покупців. З цього огляду ви дізнаєтеся статистику майданчиків а також умови співпраці з ними, якщо плануєте розпочати торгівлю.
Prom
Це один з найбільших та найпопулярніших українських маркетплейсів. Щоб показати масштабність платформи, наведемо трохи статистики:
- кожного місяця користувачі оформлюють тут понад 2 000 000 замовлень;
- щодня на Пром переходить понад 4 мільйони користувачів;
- за 2021 рік платформу відвідало понад 700 мільйонів людей;
- на сторінках маркетплейсу продають понад 100 мільйонів товарів.
Процедура реєстрації на платформі достатньо проста. Продавцеві потрібно створити пароль, вказати номер мобільного та ввести ім’я компанії. Пройшовши реєстрацію, необхідно оплатити послуги розміщення та завантажити описи товарів. Ціна розміщення визначається в залежності від кількості товарів. Окрім цього вноситься плата за просування на платформі. Ціни варіюються від 5900 до 11 000 гривень.
Rozetka
Розетку можна сміливо назвати найбільшим маркетплейсом в Україні. На платформі можна знайти практично всі товари, які можуть продаватись в інтернеті. Щоб зрозуміти, наскільки популярним є майданчик, пропонуємо трохи цифр:
- в день маркетплейс приймає понад 2 000 000 відвідувачів;
- на сайті представлено понад 4 000 000 мільйони товарів;
- кожного місяця на платформі продається понад 500 тисяч товарів.
Зареєструвати свій бізнес на Розетці теж нескладно. Кожному бажаючому потрібно лише заповнити просту заявку. В ній вказуються контактні дані, кількість товарів, адреса сайту та назва компанії. Після введення інформації продавцеві необхідно створити XML каталог (прайс-лист товарів) та оформити договір, використовуючи електронний цифровий підпис.
Епіцентр
На цьому маркетплейсі представлений надзвичайно великий асортимент товарів. Серед них побутові прилади, інструменти для саду, городу та дому, домашній текстиль, матеріали для будівництва та багато іншого. Щоб отримати можливість продавати тут свої товари, потрібно в заявці вказати наступні дані:
- тип товарів;
- назву компанії та ім’я;
- контакти (електронну адресу та номер мобільного);
- посилання на веб-сайт компанії.
Є також поле для запитань та коментарів. Після оформлення заявки до продавця телефонують менеджери та обговорять всі деталі.
Чи можливо продавати товари одразу в декількох маркетплейсах?
Продавці можуть обирати й такий варіант. Він має назву «багатоканальні продажі». Політика жодного українського маркетплейсу не передбачає якісь обмеження в цьому питанні. Крім того, продаж одночасно на декількох маркетплейсах дозволяє суттєво збільшувати прибуток та залучати більше представників цільової аудиторії.