Новини з Австрії

Австрійський спадкоємець Red Bull отримав найнижчі дивіденди за три роки

Марк Матешиц отримав дивіденди за 2022 рік у розмірі 582 мільйони євро

Австрійський спадкоємець Red Bull Марк Матешіц, якого часто називають найбагатшим мільйонелом у Європі, отримав свою частку дивідендів компанії за 2022 рік.

На рахунок 31-річного надійшло 582 мільйони євро.

Поточні дивіденди є найнижчою виплатою за три роки. Прибутковість зросла минулого року через збільшення виробничих та маркетингових витрат. Як повідомлялося, згідно з рішенням акціонерів було розподілено половину прибутку минулого року у розмірі 1,56 млрд євро.

Після смерті батька Дітріха, який вважався найбагатшою людиною в Австрії, Марк Матешіц через холдингову компанію володіє 49 відсотками Red Bull, що принесло йому 383 мільйони євро. За даними Bloomberg, до пропорційного розподілу дивідентів було додано ще 199 мільйонів євро. Доплата співвласнику Austro вважається давньою традицією. Родині Ювідді в Таїланді належить контрольний пакет акцій (51 відсоток).

Марк Матешіц посів 90-е місце у рейтингу мільярдерів Bloomberg від 2 листопада 2023 року. Він, безумовно, найбагатший австрієць, вказаний там. Згідно з індексом, оціночні активи становлять 18,1 млрд. доларів США (майже 17,2 млрд. євро).

У топ-500 індексу є лише один австрієць: власник Novomatic Йоханн Граф. З нинішніми $5,59 млрд він знаходиться лише на 433-му місці.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України