Економіка

Маріупольський металургійний комбінат планує побудувати систему очищення викидів конвертерів

Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча (ММК ім. Ілліча) має намір побудувати нову систему вловлювання та очищення неорганізованих викидів конвертерів киснево-конвертерного цеху.

Про це свідчать дані Єдиного реєстру щодо оцінки впливу на довкілля Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, передає Голос українською  з посиланням на GMK cter.

Киснево-конвертерний цех підприємства обладнаний трьома конвертерами потужністю 160 т кожен. Агрегати обладнані індивідуальними газоочистками, що працюють у режимі повного допалювання оксиду вуглецю.

Під час технологічних операцій конвертерного виробництва, таких як завалка брухту в конвертер, заливка чавуну, випуск сталі з конвертера та злив шлаку, відбувається пилогазовиділення – неорганізовані викиди. Зараз система уловлювання та очищення таких викидів відсутня.

Утворена пилогазоповітряна суміш евакуюється за допомогою природної аерації через ліхтар, розташований на даху будівлі конвертерного цеху.

Так, комбінат планує побудувати систему уловлювання пилогазовиділень, що утворюються від конверторів, та їх відведення на очищення до рукавного фільтра імпульсної регенерації. Залишкова запиленість газу перед викидом на трубі досягатиме 20 мг/куб. м.

Проєктоване обладнання нової аспіраційної установки розміщується на місці споруд, що підлягають демонтажу.

«Позитивним аспектом реалізації запланованої діяльності щодо нового будівництва системи уловлювання та очищення неорганізованих викидів конвертерів ККЦ є зменшення потужності викидів речовин у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом та зменшення величин максимальних приземних концентрацій», – йдеться у повідомленні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України