Економіка

Марганецький ГЗК в жовтні 2023 року призупинив видобуток і переробку марганцевої руди

В жовтні 2023 року містоутворююче підприємство АТ “Марганецький ГЗК” призупинило видобуток та переробку сирої марганцевої руди

Про це повідомляє пресслужба підприємства.

Зазначено, що причин зупинки підприємства декілька:

Насамперед, це руйнування Каховського водосховища, через що неможливо поповнити запаси технічних резервуарів води, яка використовується для збагачення сирої марганцевої руди Грушівською збагачувальною фабрикою.

Також до основних причин зупинки відносяться артилерійські обстріли армії РФ по об’єктах та інфраструктурі промислового майданчика комбінату.

“Обстріли, пошкодили комунікації, будівлі та споруди цехів підприємтства. Найбільше через артилерійські обстріли постраждала Грушівська збагачувальна фабрика, оскільки за декілька обстрілів вона отримала значні пошкодження. Там частково пошкоджене перекриття на корпусі приймання руди ГЗФ-1.

Також відключене газове та мазутне опалення по всьому проммайданчику та шахтам комбінату, бо опалювати цими видами палива вкрай ризиковано в умовах війни”,  – йдеться в повідомленні.

Підкреслено, що особливою проблемою стала відсутність води для проведення ГЗФ мокрого збагачення видобутої шахтами та кар’єром руди.

“Дефіцит води з’являвся не відразу, а поступово. Ще минулого року ГЗФ вимушена була зупинитися через те, що у зворотному циклі підприємства технічної води ставало все менше, але комбінат тримався на плаву за рахунок придбання технічної річкової води з централізованих мереж міськводоканалу. Після того, як росіяни підірвали Каховську ГЕС і було випущено дзеркало води з Каховського водосховища, місто Марганець і всі прилеглі до нього території залишилися без води. В тому числі і Марганецький ГЗК”, – зазначено в повідомленні.

Наразі комбінат знаходиться в простої, але під час нього частина робітників займається ремонтно-відновлювальними роботами задля вдалого, безпечного майбутнього запуску в роботу.

“Головні об’єкти ремонту зараз – Грушівський кар’єр і дільниця шламового господарства та зворотного водопостачання”, – зазначили в Марганецькому ГЗК.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України