Подорожі

Мапа ризиків 2025: навіть популярне місце відпочинку перестало бути безпечним

Останнім часом ситуація з безпекою в багатьох країнах змінилася. Ситуація погіршилася в багатьох місцях – зокрема в Європі.

Рік добігає кінця, і вже будуються перші плани на відпустку у 2025 році. За часів воєн, почастішання стихійних лих та екологічних проблем безпека відповідного місця відпочинку стає дедалі важливішою. “Карта ризиків 2025” дає уявлення про це. Вона щорічно складається експертами з безпеки з Safeture, платформи для професійного управління туристичними ризиками, і Riskline, компанії, що аналізує туристичні ризики. Інтерактивна карта дає детальний огляд ситуації з безпекою в різних регіонах і допомагає відпочивальникам краще оцінити ризики деяких напрямків подорожей.

“Карта ризиків” ґрунтується на поточних і прогнозованих ризиках, включно з політичною нестабільністю, медичним обслуговуванням, злочинністю та екологічними факторами. Ці фактори використовуються для класифікації країн за п’ятьма рівнями ризику – низький ризик (темно-зелений), низький ризик (світло-зелений), середній ризик (жовтий), високий ризик (помаранчевий) і критичний ризик (червоний).

Погляд на карту показує, що порівняно з попереднім роком ситуація з безпекою погіршилася в 77 країнах: “Війни, політична нестабільність і наслідки зміни клімату залишили глибокі шрами в усьому світі”, – каже Марсель Брандт, директор з розвитку бізнесу в DACH і стратегічного розвитку бізнесу Safeture.

Особливо різке погіршення ситуації спостерігається на Близькому Сході, де Ізраїль, Західний берег річки Йордан і сектор Газа, Ліван та Іран належать до категорії надзвичайно небезпечних регіонів. Ще одна країна, де ситуація з безпекою різко погіршилася протягом року, – Нова Каледонія.

Але не лише там мандрівникам слід бути обережними: Буркіна-Фасо, Лівія та М’янма також потрапили до списку найнебезпечніших країн. Сомалі, Сирія, Судан, Ємен і, нарешті, Україна вже кілька років вважаються зонами підвищеного ризику.

Нині ознаки помітних змін спостерігаються і на Мальдівах. Популярне місце розкішного відпочинку, яке донедавна класифікувалося як надзвичайно безпечне, тепер віднесено до категорії “середнього ризику” в “Карті ризиків 2025”. Причиною тому – зростаюча політична нестабільність у країні в поєднанні зі зростанням соціальної напруженості та релігійного екстремізму. Крім того, ситуацію погіршують зростаючі наслідки зміни клімату, такі як повені та ерозія берегів.

Ситуація погіршилася в багатьох місцях – зокрема в Європі. Вона, яку традиційно вважають безпечною, демонструє все більше ознак нестабільності. Такі країни, як Франція, Іспанія, Швеція і Велика Британія, перейшли в категорію “середнього ризику”, а Італія, Нідерланди та Польща також схильні до підвищеного ризику. Причинами називають політичні заворушення, що почастішали, громадські демонстрації та екологічні проблеми, такі як шторми і повені.

Проте, є і хороші новини. У багатьох європейських країнах ризик подорожей, як і раніше, класифікується як вкрай низький. Німеччина, Швейцарія, Люксембург, Бельгія, Фінляндія, Ісландія та Норвегія очолюють список особливо безпечних країн для подорожей. За межами Європи Канада, Австралія, Нова Зеландія, Сінгапур і Японія вважаються ідеальними напрямками для безтурботної та спокійної подорожі.

За останній рік ситуація з безпекою в деяких регіонах також покращилася. Аргентина, Вірменія, Боснія і Герцеговина, Китай, Марокко і Куба досягли другого рівня “низького ризику”.

За матеріалами: https://www.heute.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України