Здоров'я

Мамина школа: 6 корисних харчових звичок для дітей

Принципи правильного і здорового харчування найкраще засвоювати з самого раннього дитинства

Кожна п’ята дитина в нашій країні страждає ожирінням, а число підлітків з надлишковою масою тіла за останні 15 років збільшилася вдвічі. Ми не можемо гарантовано захистити наших дітей від впливу соціуму і масової культури, які одночасно пропагують нездорову худорлявість і невдоволення своїм тілом і буквально завалюють нас рекламою нездорової їжі та напоїв. Але ми можемо спробувати прищепити малюкам з дитинства якомога більше корисних харчових звичок. Ось деякі з них.

Зберігайте вдома якомога більше корисних продуктів для перекусів

Мало кому з нас вдається не є в перервах між обідом і вечерею, але це не страшно, якщо тамувати голод корисними продуктами. Тримайте вдома побільше корисних перекусів: горіхів, сухофруктів, свіжих фруктів і овочів, а також молочних продуктів з низьким вмістом цукру.

Додайте овочі до будь-якої страви

Ми всі знаємо про користь овочів, але більшість з нас не їдять їх регулярно. Спробуйте додавати овочі до кожного прийому страв (наприклад, замінюючи ними звичні гарніри) — так ви привчите дитину до правильного харчування і самі почнете харчуватися здорово.

Намагайтеся їсти все разом

Якщо вся сім’я обідає і вечеряє в один і той ж час, всі разом, це, по‑перше, допомагає підтримувати добрі стосунки між усіма членами сім’ї. А, по‑друге, привчає і дорослих, і дітей до режиму прийому їжі і позбавляє від «закусок».

Дозволяйте дітям орієнтуватися на свій апетит

Змушуючи дітей неодмінно доїдати все до крихти, «запихаючи» у них ненависні продукти, ми тім самим руйнуємо їх зв’язок з власним тілом — в майбутньому це може призвести до важких розладів харчової поведінки. Вчіть дітей (і вчіться разом з ними) прислухатися до свого апетиту і розуміти сигнали свого тіла.

Слідкуйте за тим, що їсте самі

Діти вчаться не на наших словах, а на наших вчинках, тому, якщо ви хочете прищепити здорові харчові звички, вам і самим доведеться харчуватися правильно.

…і за тим, що кажете

Постарайтеся не коментувати при дитині вага свій чи оточуючих, не давати ні позитивних, ні неґативних оцінок фігур інших людей, не обговорюйте дієти і стратегії схуднення. Всі ці «невинні» розмови в підсумку можуть сформувати у дитини нездорове ставлення до свого тіла та небезпечні харчові звички.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України