Знову відкривається для відвідувачів Мамертинська в’язниця, де, згідно з традицією, були в’язнями святі апостоли Петро і Павло. Після проведення розкопок і реставраційних робіт у мультимедійному музеї з’явиться чимало нових експонатів. З 21 липня музей буде знову приймати відвідувачів. Роботи очолювало Римське паломницьке бюро.
Археологічні розкопки засвідчили давній культ води і каменю, який пронизував римську культуру. У Мамертинській в’язниці можна побачити отвір в підлозі, з якого пробивалася вода. Згідно з переказами, саме цією водою апостоли Петро і Павло хрестили в’язнів, які перебували там разом з ними.
«Ми з вами стоїмо на тому місці, де історія стародавнього Риму і історія християнства призвели до загального визнання римської спадщини, призначеної для всього світу», – сказав на презентації проведених робіт кардинал Агостіно Валліні, вікарій Римської єпархії.
Значна частина реставраційних робіт була реалізована завдяки меценатам та співпраці між різними організаціями, як пояснив міністр культурного надбання Італії Даріо Франческіні: «Це плід цінної співпраці між такими установами, як Римське паломницьке бюро, Міністерство культурного надбання, Муніципалітет Риму, – і саме так ми повинні діяти: трудитися спільно, долаючи у своїй роботі кордони власності, щоб повернути світові таке чудове місце», – сказав міністр.
Як зазначив заступник директора Римського паломницького бюро монсеньйор Ліберіо Андреатта, завдяки завершеним роботам Ювілей Милосердя збагатився численними археологічними знахідками, серед яких і ікона Пресвятої Діви Марії Милосердя, яка походить з 13 століття.
Представляючи підсумки реставрації Мамертинської в’язниці, монс. Андреатта, зокрема, підкреслив, що Церква цінує народне благочестя, згідно з яким це місце вшановується, як місце ув’язнення апостолів Петра і Павла. Це вшанування підтверджено археологічними знахідками, які стосуються періоду починаючи з V століття.
Археолог Патриція Фортіні розповіла, що в ході розкопок були виявлені скелети IX століття до Р.Х., а також середньовічні документи, що стосуються Церкви, і літургійне начиння. Всі ці знахідки були зроблені незважаючи на те, що на цьому місці незайманих ділянок для археологів залишалося зовсім небагато.