Тут з надр Землі вириваються дивовижні фонтани води, і про деякі з них ми вам сьогодні розповімо!
Похуту (Нова Зеландія)
Гейзер є самим потужним геотермальним джерелом, розташованим в долині Роторуа. Його висота сягає 30 метрів. Викид гарячої води і пари відбувається майже щогодини.
Великий гейзер (Ісландія)
Гейзер, розташований в долині Хейкадалюр, активний рідко, по кілька років поспіль перебуває в сплячому режимі. Будучи активним, він викидає гарячу струмінь на 60-метрову висоту.
Буфадора (Мексика)
Цей гейзер, розташований в муніципалітеті Енсенада, є найбільшим у світі морським гейзером. Під впливом повітря, що потрапляє в морські печери, струмінь витісняється на 44 метри у висоту. Викид відбувається щохвилини, супроводжуючись гуркітливими звуками.
Флай (США)
Гейзер Флай утворився на місці буріння свердловини для колодязя, коли випадково пробили геотермальну кишеню. Через півстоліття вода з надр Землі стала просочуватися на поверхню і утворила неймовірно химерний ландшафт. Гейзер викидається назовні всього на 1,5-метрову висоту, однак його незвичайна форма і забарвлення перетворює це дійство в унікальне природне явище.
Andernach (Німеччина)
Цей гейзер є найбільшим у світі холодним гейзером. Перебуваючи в спокої близько півтори години, він викидає струмінь води на 50-60 метрів у висоту протягом майже 8 хвилин.
Ель Татіо (Чилі)
Висота долини гейзерів, розташованої в Андах, становить 4320 метра над рівнем моря. Вона вважається самим високогірним плато з геотермальною активністю гейзерів. Тут знаходиться близько 80 активних гарячих джерел, максимальна висота яких складає близько 30 метрів.
Строккюр (Ісландія)
Гейзер Строккюр активний кожні 4-8 хвилин, викидаючи струмінь на 15-20 метрів у висоту. Іноді можна побачити справжню природну виставу з його участю, коли в повітря три рази поспіль викидається вода і пара.
Велетень, Камчатка
Будучи найбільшим гейзером в Долині гейзерів, Велетень викидає струмінь гарячої води на 35 метрів у висоту, пара ж піднімається набагато вище — на 300 метрів. Активність триває протягом 2 хвилин, за цей час на поверхню викидається близько 25 тисяч літрів води.
Гейзер Замок, Національний парк Йеллоустоун (США)
Отримав свою назву завдяки своїй вигадливій формі, гейзер викидає на поверхню 27-метрові струмені окропу протягом 20 хвилин кожні 10-12 годин.
Старий вірний Гейзер, Національний парк Йеллоустоун (США)
Цей гейзер проявляє активність приблизно щогодини, виплескуючи струмінь гарячої води і пари на висоту 30-60 метрів, викидаючи на поверхню 14-32 тисячі літрів води. Порівняно з минулим, інтервали між викидами збільшуються, а їх потужність поступово знижується.
Сувако, Нагано (Японія)
Цей гейзер є одним з найбільших у світі. Він проявляє активність приблизно раз на годину, викидаючи на поверхню землі струмінь води висотою до півсотні метрів.