Політика

МАЛЯР: ДОДАМ ЩЕ ОДНУ ВЕРСІЮ ДО ПОДІЙ З ЗАТРИМАННЯМ РУБАНА.

Додам ще одну версію до подій з затриманням Рубана.

– переділ сфер впливу на ринку нелегального обігу зброї.

Ті, що нелегальна зброя рано чи пізно використовується для вчинення злочину, зрозуміло. Тому, офіційне припущення, що зброя завозилася саме для цього, не є свідченням високопрофесійності – це речі очевидні.

Про багатогранну діяльність Рубана знали всі і навіть Гугл. Чому лише зараз відбулось офіційне викриття?

Чому протягом цього тижня сталося цілих два гучних викриття каналів торгівлі зброєю? Викривало обидва рази одне і ті ж відомство.

Яка насправді мета затримання ми зможемо більш/менш зрозуміти оцінюючи не початок викриття, а його завершення. Якщо буде вирок і реальне покарання з його відбуттям – тоді, так! Слава спецслужбам! Якщо ж історія завершитися нічим – тоді це елемент торгу, тиску, шантажу, перемовин тощо. “Нічим” – це в публічнй площині, бо тім чим насправді завершуються гучні затримання без обвинувального вироку знає лише вузьке коло осіб.

І, щоб ви розуміли, сучасні канали збуту нелегальної зброї – це вже давно не канали, а широко розгалужені мережі. Вони, якщо вірити Європолу, за структурою є і вертикальні, і горизонтальні. Горизонтальні злочинні угрупування – це ті, які не мають жорсткої вертикалі підпорядкування. Від так, як громадянська суспільство навчилось вибудовувати горизонтальні мережі, так само і організована злочинність навчилась будувати свій організований світ за іншими принципами. Такі угурпування дуже складно викривати.

В Україні, щоправда, досі переважають горизонтальні злочинні угрупування, з верхівкою у вищих кабінетах влади. Тому, з одного боку – горизонтальні злочинні організації простіше викривати для правоохоронців, але в українських реаліях це ускладнено тим, що на верхівці злочинної структури завжди буде якийсь високопосадовець(група, клан). Тому, якщо викривають, та ще й так гучно – значить когось на верхніх щаблях злочинної структури хочуть замінити, або, взагалі, перепідпорядкувати налагоджений кримінальний потік іншому клану.

Anna Maliar

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fourteen − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.