МАЛЯР: ДОДАМ ЩЕ ОДНУ ВЕРСІЮ ДО ПОДІЙ З ЗАТРИМАННЯМ РУБАНА.

Додам ще одну версію до подій з затриманням Рубана.

– переділ сфер впливу на ринку нелегального обігу зброї.

Ті, що нелегальна зброя рано чи пізно використовується для вчинення злочину, зрозуміло. Тому, офіційне припущення, що зброя завозилася саме для цього, не є свідченням високопрофесійності – це речі очевидні.

Про багатогранну діяльність Рубана знали всі і навіть Гугл. Чому лише зараз відбулось офіційне викриття?

Чому протягом цього тижня сталося цілих два гучних викриття каналів торгівлі зброєю? Викривало обидва рази одне і ті ж відомство.

Яка насправді мета затримання ми зможемо більш/менш зрозуміти оцінюючи не початок викриття, а його завершення. Якщо буде вирок і реальне покарання з його відбуттям – тоді, так! Слава спецслужбам! Якщо ж історія завершитися нічим – тоді це елемент торгу, тиску, шантажу, перемовин тощо. “Нічим” – це в публічнй площині, бо тім чим насправді завершуються гучні затримання без обвинувального вироку знає лише вузьке коло осіб.

І, щоб ви розуміли, сучасні канали збуту нелегальної зброї – це вже давно не канали, а широко розгалужені мережі. Вони, якщо вірити Європолу, за структурою є і вертикальні, і горизонтальні. Горизонтальні злочинні угрупування – це ті, які не мають жорсткої вертикалі підпорядкування. Від так, як громадянська суспільство навчилось вибудовувати горизонтальні мережі, так само і організована злочинність навчилась будувати свій організований світ за іншими принципами. Такі угурпування дуже складно викривати.

В Україні, щоправда, досі переважають горизонтальні злочинні угрупування, з верхівкою у вищих кабінетах влади. Тому, з одного боку – горизонтальні злочинні організації простіше викривати для правоохоронців, але в українських реаліях це ускладнено тим, що на верхівці злочинної структури завжди буде якийсь високопосадовець(група, клан). Тому, якщо викривають, та ще й так гучно – значить когось на верхніх щаблях злочинної структури хочуть замінити, або, взагалі, перепідпорядкувати налагоджений кримінальний потік іншому клану.

Anna Maliar

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh