ДП “Медичні закупівлі України” не виконало 20% закупівель за 2020 рік. Про це під час онлайн-брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Міністерство охорони здоров’я доручило ДП “Медичні закупівлі України” протягом 2020 року провести закупівлі для 483 позицій лікарських засобів. Станом на 31.12.2020 тендери щодо 103 позицій було провалено.
“Підбивши підсумки 2020 року, МОЗ вважає діяльність ДП “Медичні закупівлі України”, основним завданням якого є проведення тендерів, закупівля медичних препаратів та обладнання, неефективним. Зокрема, минулого року МОЗ доручило ДП провести закупівлі по 483 позиціях лікарських засобів. Станом на 31.12.2020 тендери по 103 позиціях були провалені. Це 20% від загальної кількості усіх найменувань, які мало закупити підприємство для забезпечення безперебійного функціонування медичних процесів у закладах охорони здоров’я України”, — наголосив очільник МОЗ.
Серед препаратів, які так і не були закуплені — ліки для пацієнтів з онкологією (включно з 24 найменуваннями для лікування онкології у дітей) і препарати для лікування кардіозахворювань, закупівлю яких було провалено майже повністю.
Крім того, Міністр зазначив, що інформація про зупинку операційної діяльності ДП “Медзакупівлі України” нібито через припинення фінансування з боку МОЗ, яку розповсюджує директор ДП, не відповідає дійсності.
“Державне підприємство працює у штатному режимі. Заробітна плата усім співробітникам виплачена 30 грудня в повному обсязі. Фінансовий план із медичних закупівель на 2021 рік був затверджений МОЗ 9 грудня 2020 року, а 10 грудня план було отримано ДП “Медичні закупівлі України”, — заявив Максим Степанов.
Міністр зазначив, паспорти бюджетної програми — це технічні документи, які можуть бути затверджені виключно після прийняття бюджету. Держбюджет на 2021 рік вступив у дію 28 грудня 2020 року. Відповідно, відразу після цього МОЗ розпочало підготовку паспортів бюджетної програми. Зазвичай вони затверджуються до кінця січня та пізніше.