Політика

Макрон не жартує, – нардеп поділився гарною новиною з Парижа

Ініціатива президента Емманюеля Макрона про введення французьких військ в Україну всерйоз розглядається не тільки в Парижі, а й європейськими політиками.

Ба більше, президент Франції активно працює над створенням коаліції союзників, до якої можуть приєднатися і військові інших країн Європи.

Як повідомив народний депутат Олексій Гончаренко, Макрон налаштований рішуче.

“Зараз я перебуваю у Франції на засіданні свого комітету в ПАРЄ. Паралельно спілкуюся з французькими колегами. І вже зараз можу сказати, що все серйозно. Мова про військовий контингент”, – ідеться в його повідомленні.

Гончаренко наголосив, що обговорюється можливість введення французьких військ в Україну, однак кількість солдатів ще не остаточно визначено.

Також народний депутат заявив, що Франція формує коаліцію союзників, до якої можуть приєднатися інші країни, такі, як Польща та Балтійські держави.

Однак, за його словами, Німеччина виступає проти цього, вважаючи, що це може призвести до “непотрібної ескалації та глобальних ризиків”.

Макрон розглядає кілька варіантів. Один – об’єднана база для тренування і виробництва боєприпасів на території України. Обирають де саме. Наразі є основні 2 точки на Заході України, які розглядаються. Другий – не створювати окреме місце для розміщення контингенту, а мати групи французьких військових там, де вони потрібні”, – пояснив Гончаренко.

При цьому не йдеться про пряму участь іноземних військ у бойових діях, водночас розглядається можливість місії з європейськими солдатами на кордоні з Білоруссю для визволення українських військових з цього напряму, що допоможе зміцнити оборону Східного та Південного напрямків.

“Новини реально сенсаційні. Схоже, що Франція втомилася від Росії. Європа готується показувати силу”, – переконаний Гончаренко.

Нагадаємо, Макрон назвав виваженими всі свої слова, що стосуються україно-російської війни та можливості французьких солдатів вирушити на фронт.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц рішуче заявив, що Європа не припинить підтримувати Україну, а заморожені російські активи ЄС спрямує на фінансову допомогу Києву.

Водночас головнокомандувач сухопутними військами Франції П’єр Шиль заявив, що Париж має змогу задіяти 20 000 осіб протягом тридцяти днів, а також може взяти під командування до 60 000 осіб, як французів, так і їхніх союзників.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України