Світові політики знову починають обговорювати можливість чи відсутність таких переговорів із Москвою.
Так, чиновники із США та ЄС почали непублічно обговорювати з Україною питання можливих переговорів із Росією. Передбачається, що у цих обговореннях йшлося про територіальні поступки з боку України.
Видання NBC News зазначає, що цілком серйозно розглядається, від чого Україні, можливо, доведеться відмовитись, щоб досягти угоди з РФ. Всі ці дискусії – відображення ситуації на фронті та політичної ситуації в Європі та США.
Мовляв, Україна матиме час до кінця року чи трохи більше, поки дискусії про мирні переговори не стануть голоснішими. При цьому, зазначили джерела, адміністрація президента США Джо Байдена не бачить жодних ознак, що російський диктатор Володимир Путін готовий до переговорів.
І ось президент Франції Еммануель Макрон в інтерв’ю ВВС повідомив, що якщо Росії дозволять виграти війну, в Європі з’явиться нова імперська влада.
За словами Макрона, те, що російський диктатор Володимир Путін робить в Україні – це імперіалізм та колоніалізм. Тому “боргом” його країни та всіх країн є підтримка України в її обороні.
Також він наголосив, що наступний місяць буде критичним, оскільки Україна намагається повернути втрачені землі під час контрнаступних операцій.
“Для України “ще не час” сідати за стіл переговорів”, – сказав французький президент.
При цьому він зазначив, що може прийти час “провести чесні та добрі переговори, повернутися за стіл переговорів та знайти рішення з Росією”.
У МЗС Литви вважають, що для Росії “мирна угода” означає лише “час переозброюватися”.
Як написала в Twitter міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, “ми знаходимося в небезпечній близькості від того, щоб упустити можливість покінчити з багатовіковою імперською агресією Кремля і забезпечити майбутнє кількох континентів. Наші діти проклинатимуть нас в окопах, які ми риємо для них”.
В Італії зазначають, що Україна та Росія потребують “політичного світу”, проте час для переговорів між сторонами поки не настав.
Нагадаємо, міністр оборони Італії Гвідо Крозетто зазначив, що “Україна бореться за захист свого суверенітету, а також за дотримання міжнародного права, не лише за її свободу. Очевидно, що міцний світ не може бути заснований лише на військових діях. Потрібне політичне перемир’я, яке ще не надійшло”.