ЄС|NATO

Майже 30% росіян вважають Україну російською територією

Згідно з соціологічними дослідженнями, більше половини росіян відмовляються визнавати Крим територією України. Також росіяни вважають росіянами українців, які проживають у РФ.

Близько половини росіян готові назвати росіянами українців і білорусів, які проживають на території Росії; а 29% вважають Україну частиною РФ. Про це 10 вересня на прес-конференції повідомив голова Всеросійського центру дослідження громадської думки Валерій Федоров.

Опитування “Сучасна російська ідентичність: вимірювання, виклики, відповіді” проведено ВЦВГД.

 

В опитуванні брали участь 1,6 тисячі респондентів старше 18 років з 45 регіонів і 137 населених пунктів Росії, а також 4 фокус-групи.

“Ми поставили запитання: кого б ви могли назвати росіянином за умови, якщо він проживає у РФ багато років, і 44% відповіли, що українців та білорусів. Татари, башкири і калмики одержали 30%”, – сказав Федоров.

Він зазначив, що чеченців, дагестанців росіянами готові вважати 7%, хоча республіки входять до складу РФ. “Дуже небезпечна самоідентифікація, тут треба придивитися”, – додав він.

Федоров розповів, що респондентам задавали питання, які території вони вважають російськими. “Калінінградську область вважають 85%, Курильські острови -74%”, – сказав глава ВЦВГД.

Федоров зазначив, що 56% опитаних повідомили, що Крим – це Росія. “Як відомо, у нас є договір про дружбу і кордон, і Росія визнає Крим територією України, але значна частина росіян так не вважає”, – сказав він.

Згідно з дослідженням, республіку Дагестан територією РФ вважають 41%, Чечню – 39%, Придністров’я – 37%, Абхазію -30%, Південну Осетію і Україну – 29%. 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.