Mail.ru Group рекламує українцям браузер для обходу блокувань зі “шпигунським” ПЗ

Разом з браузером користувача на комп’ютер встановлюється маса додаткових сервісів від Mail.ru. В результаті Мейл.ру отримує доступ до звітів по всьому трафіку користувача, а також змінює реєстр операційної системи, що ускладнює видалення програми з допомогою стандартного дєїнсталлятора.

У Мережі з’явилася реклама нового браузера «FreeU» (Free Ukraine), який можна завантажити з домену freeu.zone. Реклама таргетує на жителів України, щоб вони могли обходити блокування російських соцмереж і сайтів, пише Inforesist.

Хто стоїть за браузером – невідомо. І хоча вебсайт оформлений у патріотичних українських кольорах, користувачі досить швидко запідозрили, що це російський продукт. Блогер Дмитро Андрєєв вирішив копнути глибше. І через whois з’ясував, що домен куплений у російського реєстратора nic.ru. IP-адреса домену 79.137.181.1. А це компанія NESSLY HOLDINGS LIMITED.

Що ж це за компанія? Зареєстрована вона на Кіпрі. У 2012 році придбала 100% в статутному капіталі ТОВ «Однокласники», а через кілька місяців перепродала цю частку іншій кіпрському офшору, ODNOKLASSNIKI HOLDINGS LIMITED. Зараз Однокласники належать російському холдингу Мейл.Ру Груп.

За даними видання Evo.Business, разом з браузером користувача на комп’ютер встановлюється маса додаткових сервісів від Mail.ru. В результаті Мейл.ру отримує доступ до звітів про всім трафіку користувача, а також змінює реєстр операційної системи, що ускладнює видалення програми з допомогою стандартного деінсталлятора.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh