Здоров'я

Майже 39 тисяч мешканців Дніпропетровщини скористалися державною компенсацією на інсулін у 2021 році

У 2021 році майже 39 тисяч мешканців Дніпропетровщини з діабетом І типу отримали інсулін безоплатно або з частковою доплатою завдяки державній програмі реімбурсації лікарських засобів. Медики регіону виписали таким пацієнтам понад 40,6 тисячі рецептів.

Отримати життєво необхідний препарат на Дніпропетровщині наразі можна у 743 аптеках-учасницях програми «Доступні ліки», які мають відповідний договір з НСЗУ.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2021 р. пацієнти можуть отримувати інсулін в аптеках за програмою «Доступні ліки» лише за електронними рецептами.

Для цього необхідно:

  • Відвідати ендокринолога.
  • Мати складений індивідуальний план лікування, у межах якого  ендокринолог призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ).
  • Отримати електронний рецепт у ендокринолога (якщо первинний рецепт, то лише у нього!) або свого сімейного лікаря. Сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога.
  • Прийти та отримати інсуліни у будь-якій аптеці з позначкою «Тут є доступні ліки» у будь-якому населеному пункті. Місце виписки електронного рецепта та місце реєстрації пацієнта не має значення.
  • Отримати повторний електронний рецепт у свого сімейного лікаря або ендокринолога.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України