Променистий тарантул: гігантський павук поширюється Штирією
Нещодавно було помічено кілька екземплярів променистого тарантула. Тварина може досягати значних розмірів – до 6 сантиметрів. Променистий тарантул, також відомий як чорночеревий тарантул, знайшов новий дім у Штирії.
Новий тарантул став рідним для Австрії. Останнім часом у південній Штирії помічено все більше екземплярів променистого тарантула, також відомого як чорночеревий тарантул (Hogna radiata). Восьминогі тварини, розмір яких може досягати шести сантиметрів, родом із Середземноморського регіону. В Австрії тарантул із сімейства павуків-вовків є прибульцем, пояснив Крістіан Компош з Ökoteam – Інституту екології тварин та планування природних просторів OG. Однак тепер він з’являється вже “в усьому регіоні Грац”.
Причиною цього, на думку експерта, є зміна клімату. Однак павук уже навряд чи знаходить тут своє природне середовище існування і тому переключається на будинки та виноградники. Боятися променистого тарантула не потрібно, тварина не агресивна і захищатиметься лише в разі загрози. Але Компош і тут може дати відбій: укус променистого тарантула нешкідливий для людини і можна порівняти з укусом медузи або оси.
Навпаки, укус несправжньої чорної вдови (Steatoda paykulliana), яка також трапляється в Ґраці та південно-східній Штирії, набагато болючіший. Це може викликати пекучий біль і жар, але не небезпечно для життя.
Павук Носферату, ще один відомий вид павуків, також трапляється в Штирії і досягає розмірів, подібних до сяючого тарантула. Своїм ім’ям павук завдячує чорним відмітинам на животі, які нагадують череп вампіра з легендарного німого фільму 1922 року “Носферату, симфонія жаху” режисера Фрідріха Мурнау. Його укус зазвичай нешкідливий, але тільки якщо людина не страждає на алергію.