Політика

Лукашенко закликає до переговорів – чого боїться диктатор

Лукашенко заметушився: що означає заклик Мінська відвести за стіл переговорів до України і Росії

Білорусь у ситуації, що склалася на полі бою в Україні та Курській області, шукає своє місце на геополітичній арені. Саме цим можна пояснити заклики самопроголошеного президента Олександра Лукашенка до України та Росії сісти за стіл переговорів і закінчити бойові дії – “драчку”, як назвав її диктатор.

Головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус в інтерв’ю 24 Каналу наголосив, коли певна країна стає ініціатором перемовин, вона робить це в тому числі, щоб підкреслити свій статус.

Крім того експерт пояснив, з чим міг бути пов’язаний візит міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до свого китайського колеги Ван Ї. Ус не виключає, що коли Кулеба поїхав до Китаю, то напередодні цього візиту могла відбутися зустріч Лукашенка з китайською стороною – імовірно, стосовно того, щоб Білорусь відвела свої війська від кордону з Україною, що дало змогу вивільнити певні сили ЗСУ, які Україна відправила не на фронт, а в Курську область РФ.

“Китай міг дати “зелене світло”, щоб Україна зайшла в Росію, в обмін на те, щоб вона сказала західним партнерам про таку домовленість, а ті врахували це під час побудови своїх відносин із Китаєм і Білоруссю, насамперед з економічних питань. Адже Захід хоче в цьому відношенні бути більш жорстким”, – вважає аналітик.

Китай використовує РФ у власних інтересах. За словами експерта, у Пекіна є територіальні претензії до Росії. Він нагадав історію з Даманським островом за часів СРСР, це був перший прецедент заходу армії чужої країни на територію Росії.

Експерт підкреслив, що Китай має своє бачення певних російських територій, зокрема регіону Примор’я. За словами Уса, деякі союзники Росії не виключають її поразки або навіть прагнуть цього.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України