ЄС|NATO

Німеччина має списати 90 Tornado до 2030 року

Але поки не має навіть чіткого плану заміни

Схоже, що відсутність планів щодо заміни Tornado – це і є план, але план скорочення авіапарку

Джерело: Defence Express

Повітряні сили Німеччини ще досі не мають чіткого плану заміни винищувачів-бомбардувальників Tornado, які мають бути повністю виведені з експлуатації на рівні 2030 року.

Зазначимо, що Люфтваффе у строю близько 90 Tornado, з них близько 70 у версії Interdiction Strike (IDS) – класичний винищувач-бомбардувальник, а ще близько 20 у версії Electronic Combat Reconnaissance (ECR) – розвідник з уданими можливостями, зі спеціалізацією на протидії ППО.

Люфтваффе має списати 90 Tornado до 2030 року, але поки не має навіть чіткого плану заміни

І попри те, що мова йде про потребу замінити їх протягом найближчих шести років досі не визначена точна кількість літаків, які прийдуть їм на заміну. Про це пише Janes, яке поспілкувалось із високопоставленим представником Люфтваффе.

А з боку Defense Express зазначимо, що ситуація є доволі дивною. Час, який залишився до виведення машин з експлуатації вже прямо натякає, що навіть якщо зробити замовлення прямо зараз, то навряд його можливо буде виконати за цей час. При цьому літаки Tornado, це близько 40% всіх бойових машин німецьких повітряних сил.

Єдине відоме посилення Люфтваффе – 35 винищувачів п’ятого покоління F-35, операційна готовність яких настане не раніше 2028 року. А 15 нових Eurofighter EK, який є спеціалізованим літаком РЕБ та протидії ППО, мають бути перероблені з наявних винищувачів.

Люфтваффе має списати 90 Tornado до 2030 року, але поки не має навіть чіткого плану заміни

Також німецька бойова авіація немає додаткового замовлення на звичайні Eurofighter. Останній відомий контракт був укладений ще листопаді 2020 року на 38 винищувачів. Але він був пов’язаний із заміною найстаріших машин, включно із версією Tranche 1, на новітні Tranche 4 за програмою Quadriga, яка загалом охоплює 93 літаки із 138 у строю, з яких лише близко 30 у актуальній версії Tranche 3.

Доволі показові й строки цього замовлення на 38 Eurofighter – якраз до 2030 року. Тобто у Повітряних сил Німеччини вже об’єктивно немає шансів своєчасно замінити Tornado на додаткові Eurofighter. Також навряд вийде додатково замовити F-35 з постачанням до 2030 року. Бо останній замовник, Чехія, що замовила 24 F-35 наприкінці січня 2024 року, отримала графік з 2031 по 2035 рік.

Люфтваффе має списати 90 Tornado до 2030 року, але поки не має навіть чіткого плану заміни

І таким чином, з максимальною долею вірогідності, відсутність планів щодо кількості літаків на заміну – це і є план скорочення авіапарку повітряних сил Німеччини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України