Люди в країнах з високим рівнем доходу найменше довіряють імунізації усіх у світі. Це результат дослідження, опублікованого в середу британською благодійною організацією Wellcome. Директор зі зв’язків з громадськістю Wellcome Імран Хан був «приголомшений» «різницею» у сприйнятті щеплень.
Згідно з цим опитуванням в цілому у Західній Європі помилково вважають щеплення небезпечними 22 відсотки, а у Франції таких навіть 33 відсотки. В Австрії 21% погодилися з цим твердженням. Найбільшу довіру до вакцинації висловлюють Бангладеш і Руанда, де майже все населення переконане в тому, що щеплення безпечні, ефективні і важливі.
У дослідженні Gallup взяли участь більше 140 000 чоловік у віці 15 років і старше в 144 країнах в період з квітня по грудень 2018 року.
Статистика по Австрії стверджує, що все більше людей не роблять щеплення своїм дітям. Це пов’язано з побоюваннями побічних ефектів, скептицизмом з приводу ефективності вакцин або недовірою до фармацевтичної промисловості, говориться в доповіді. Одинадцять відсотків австрійців не згодні з тим, що щеплення ефективні, а дванадцять відсотків не вважають їх важливими для дітей.
Відсутність довіра до щеплень в багатих країнах Хан назвавши «ефектом безпечності». Вважається, що в розвинених країнах ризик зараження зазвичай нижче — навіть без імунізації. Будь-хто, хто там заразитися, «можливо, не так сильно перехворіє або навіть помре, бо там досить хороші системи охорони здоров’я», додав Хан.
За матеріалами: kurier.at
Фото: pixabay.com