«Люди відчувають, що в сектах бракує Євхаристії, тому й повертаються в лоно Церкви», – о. Степан Попадюк з Добропілля

Нещодавно в Добропіллі, що на Донеччині,  відбулося освячення каплиці Святої Анни. Парафія заснована в листопаді 2016 року і її адміністратором є о. Степан Попадюк. Каплицю звели на кошти, виділені Главою і Отцем Блаженнішим Святославом, а земельну ділянку під будівництво було придбано на кошти Місійного фонду УГКЦ.

Нам вдалося поспілкуватися із адміністратором парафії після освячення. Священик розповів про дану парафію та виклики, які постали перед нею.

–         Отче, цікаво, що кошти на зведення цієї каплиці виділені самим Главою Церкви…

–         Кошти були виділені в рамках проекту Блаженнішого Святослава, з його волі. За цим проектом на Донеччині повинні бути зведені п’ять каплиць. Одна із цих каплиць постала в Добропіллі, інша вже є в Краматорську у військовій частині, ще інша будується у військовому шпиталі Покровська, а ще одна незабаром постане в Слов’яногірську, ще одна буде в перспективі. Ділянку під забудову придбали на кошти Місійного фонду УГКЦ.

–         Чи дана каплиця привернула увагу місцевих жителів до УГКЦ? Чи є ще інші храмив місті?

–         Є храми УПЦ МП, УПЦ КП, є також протестантські громади, а ще є секти.Загалом люди знають про греко-католиків. Навіть було й таке: зайшла в каплицю жінка і запитала чи тут відкривають греко-католицький храм. Вона розповіла, що багато разів бувала в Трускавці на відпочинку, де й мала нагоду відвідувати наші храми і їй вони припали більше до душі. «Я буду до вас ходити»,  – так вона мені сказала. Варто зазначити, що разом зі священиками на освяченні було близько 60 осіб. У перспективі плануємо будувати тут храм.

–         А ви десь поруч мешкаєте?

–         Ні. Я доїжджаю. Крім цього, я душпастирюю ще в Новодонецьку, Новостепанівці.

–         Ви сказали, що в даному регіоні діють й сектантські рухи.

–          Люди йдуть туди, бо секти  несуть щось нове. І тут, я вважаю, є й наша проблема, бо людина часто не відчуває себе особистістю в храмі. А в сектах людей питають про їхні проблеми. Однак, далі секти маніпулюють людською особою. Тому це для нас виклик.

–         Чи мали ви досвід спілкування з людьми, які, скажімо, вийшли із секти?

–         В даному регіоні досить активною є секта Свідків Єгови і Церква «Відродження» Мунтяна. І ми поки-що ми не вміємо добре реагувати на ці виклики. Якось одна жінка зайшла до храму в Новодонецьку з проханням допомогти їйадаптуватися після виходу із секти. Я, звичайно, провів духовну бесіду із нею. Однак, в цієї жінки ще є переконання, нав’язані їй сектою. Зокрема те, що не можна поклонятися іконам. Для неї це поки-що перешкода. Однак, вона бачить відкритість Церкви і священика їй допомогти. Бо вона може навернутися і не буде за це засуджена. Часто люди відчувають, що  в сектах бракуєЄвхаристії, тому й повертаються в лоно Церкви.

Руслана Ткаченко, прес-служба Донецького екзархату УГКЦ

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh