Здоров'я

Любите по декілька разів переставляти будильник, перш ніж встати? Ось на яку небезпеку ви собі цим наражаєте

У Всесвітній день сну експерти з компанії Eve Slеep опублікували відкритий лист до Apрle з вимогою видалити зі смартфонів функцію повтору сигналу будильника кожні 9 хвилин. Вони пояснили своє звернення тим, що це небезпечно для психічного здоров’я людей, пише Світ Краси.

«По суті, кожен раз, коли дзвенить будильник, звуковий сигнал атакує вашу нервову систему, – пояснює фахівець з психічного здоров’я і нейробіології Метт Джейнс. – Якщо це відбувається кілька разів за ранок, то ваше здоров’я знаходиться в серйозній небезпеці».

Його слова підтверджує незалежний експерт Ніл Стенлі. «Таке пробудження не дає людям максимальної користі, яку необхідно отримувати від сну», – говорить він.

При спрацьовуванні будильника в організмі підвищується рівень кортизолу – гормону стресу, що відповідає за «втечу і боротьбу». У короткостроковій перспективи це не страшно, розповідають вчені. Максимум, що може статися, – поганий настрій на цілий день. Альо якщо практикувати таке пробудження щодня, це може обернутися тривожністю і різними розладами психіки.

Але якщо Джейнс приєднався до вимоги видалити функцію зі смартфонів, то Стенлі вважає, що компаніям-виробникам просто необхідно інформувати користувачів про ризики.

Експерти не розповідають, чому для відкритого листа вибрали саме Apрle, адже функція повтору сигналу є і на пристроях інших корпорацій. New York Post припускає, що це зроблено для того, щоб надати вимозі максимального розголосу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України