Любите по декілька разів переставляти будильник, перш ніж встати? Ось на яку небезпеку ви собі цим наражаєте

У Всесвітній день сну експерти з компанії Eve Slеep опублікували відкритий лист до Apрle з вимогою видалити зі смартфонів функцію повтору сигналу будильника кожні 9 хвилин. Вони пояснили своє звернення тим, що це небезпечно для психічного здоров’я людей, пише Світ Краси.

«По суті, кожен раз, коли дзвенить будильник, звуковий сигнал атакує вашу нервову систему, – пояснює фахівець з психічного здоров’я і нейробіології Метт Джейнс. – Якщо це відбувається кілька разів за ранок, то ваше здоров’я знаходиться в серйозній небезпеці».

Його слова підтверджує незалежний експерт Ніл Стенлі. «Таке пробудження не дає людям максимальної користі, яку необхідно отримувати від сну», – говорить він.

При спрацьовуванні будильника в організмі підвищується рівень кортизолу – гормону стресу, що відповідає за «втечу і боротьбу». У короткостроковій перспективи це не страшно, розповідають вчені. Максимум, що може статися, – поганий настрій на цілий день. Альо якщо практикувати таке пробудження щодня, це може обернутися тривожністю і різними розладами психіки.

Але якщо Джейнс приєднався до вимоги видалити функцію зі смартфонів, то Стенлі вважає, що компаніям-виробникам просто необхідно інформувати користувачів про ризики.

Експерти не розповідають, чому для відкритого листа вибрали саме Apрle, адже функція повтору сигналу є і на пристроях інших корпорацій. New York Post припускає, що це зроблено для того, щоб надати вимозі максимального розголосу.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 − 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh