L’Oreal розпочинає друкувати штучну людську шкіру

Французька компанія L’Oreal, світовий лідер на ринку парфумерії та косметики, заявила про початок масштабних досліджень у галузі виробництва штучної шкіри, ідентичною людської.


З розробкою технології 3D-друку шкіри французам допоможуть інженери компанії Organovo з Каліфорнії (США). Промислове виробництво шкіри, ідентичною людської, дозволить значно знизити витрати на клінічні випробування косметичних продуктів.

Сьогодні «вирощування» штучної шкіри є довгим і надзвичайно дорогим процесом. У своїй лабораторії в Леоне (Франція) L’Oreal ще з 1980-х років синтезує близько 5 квадратних метрів штучної шкіри на рік, чого вистачає приблизно на 100 тисяч стандартних тестів.

У цьому процесі використовується шкіра від донорів, які зробили пластичні операції. Вчені ділять її на окремі клітини і поміщають в середовище, близьке до умов людського тіла. Вирощування однієї ділянки шкіри, достатнього для проведення одного тесту, займає близько тижня.

Нова технологія «біодруку» від фахівців Organovo обіцяє бути набагато швидшою і дешевшою. За допомогою спеціального біопринтера з ультраточною головкою клітини штучної шкіри можна буде друкувати з особливого складу. Надрукована на 3D-принтері шкіра буде використовуватися в тестах перспективних косметичних продуктів на ефективність і токсичність, а також дозволить відмовитися від випробувань на тваринах.

Відео: TheCaroProd

Популярная Механика

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh