Авторські статтіТехно

L’Oreal розпочинає друкувати штучну людську шкіру

Французька компанія L’Oreal, світовий лідер на ринку парфумерії та косметики, заявила про початок масштабних досліджень у галузі виробництва штучної шкіри, ідентичною людської.


З розробкою технології 3D-друку шкіри французам допоможуть інженери компанії Organovo з Каліфорнії (США). Промислове виробництво шкіри, ідентичною людської, дозволить значно знизити витрати на клінічні випробування косметичних продуктів.

Сьогодні «вирощування» штучної шкіри є довгим і надзвичайно дорогим процесом. У своїй лабораторії в Леоне (Франція) L’Oreal ще з 1980-х років синтезує близько 5 квадратних метрів штучної шкіри на рік, чого вистачає приблизно на 100 тисяч стандартних тестів.

У цьому процесі використовується шкіра від донорів, які зробили пластичні операції. Вчені ділять її на окремі клітини і поміщають в середовище, близьке до умов людського тіла. Вирощування однієї ділянки шкіри, достатнього для проведення одного тесту, займає близько тижня.

Нова технологія «біодруку» від фахівців Organovo обіцяє бути набагато швидшою і дешевшою. За допомогою спеціального біопринтера з ультраточною головкою клітини штучної шкіри можна буде друкувати з особливого складу. Надрукована на 3D-принтері шкіра буде використовуватися в тестах перспективних косметичних продуктів на ефективність і токсичність, а також дозволить відмовитися від випробувань на тваринах.

Відео: TheCaroProd

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України