ЄС|NATO

Lockheed Martin покаже свою заміну Stinger, яка має завершити випробування вже найближчим часом

Заміну Stinger, виробництво якого величезними зусиллями вдалось реанімувати, мають почати виробляти у 2026-2027 році

Джерело: Defence Express

Оборонний гігант Lockheed Martin, який є найбільшим виробником озброєння не лише у США, а у світі, готується до демонстрації своєї нової розробки – зенітної ракети ближньої дії.

Це результат роботи над проєктом Next Generation Short Range Interceptor (NGSRI), який був ініційований армією США у 2023 році з метою створення заміни ракеті Stinger та в якому зараз Lockheed Martin конкурує з Raytheon. Водночас збирати пропозиції від розробників у цьому напрямі у Пентагоні почали ще з 2020 року.

Саму розробку покажуть на виставці AUSA, яка сьогодні відкривається в Арлінгтоні (Вірджинія), але Janes вже поспілкувалась з представниками компанії, які зазначили, що нова ракета вже один раз була протестована у військах на початку 2024 року. А от у 2025 році очікується проходження льотних випробувань, які мають бути завершені до жовтня.

Пуск Stinger
Пуск Stinger

 

З боку Defense Express зазначимо, що такі стислі строки розробки були оголошені одразу і за планом весь проєкт має бути завершений до 2026 року. Це включно не лише із розробкою, випробуваннями та укладанням угоди на виробництво. Бо малосерійне виробництво нової ракети має розпочатись вже у 2026-2027 році.

З відомих вимог до нової ракети – можливість запуску з існуючих пускових, тобто ракета має бути у тих самих габаритах, що і Stinger. А відрізнятися від нього має більшою швидкістю, стійкістю до завад та ефективним ураженням БПЛА. Водночас для нової ракети плануються створити й пускові нового покоління на сучасних цифрових технологіях.

Lockheed Martin покаже свою заміну Stinger, яка має завершити випробування вже найближчим часом

Також варто додати, що про конкурентну пропозицію від Raytheon, а саме ця компанія зараз відповідає за відновлене виробництво Stinger, нічого не чути. Водночас рестарт їх виробництва виявився доволі складним завданням. Для цього знадобилось не лише переконструювати ракету, а й “мобілізувати” пенсіонерів для її збирання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України