Авторські статті

Людей на Донбасі викрадають найманці з донецького “Оплоту” – радник Парубія

Викраденням людей на Донбасі займається донецький осередок “Оплоту”, який зараз називає себе “Руською православною армією”.

Про це в інтерв’ю “Главкому” розповів радник секретаря РНБО колишній міліціонер і сотник 28-ї сотні Самооборони Майдану Микола Якубович.

“1 травня в Макіївці був викрадений активіст “Батьківщини”, який працював у виборчому штабі. Я дізнався про це від знайомих. Вирішив допомогти. Під’їхав в місцеву адміністрацію, поспілкувався з бойовиками. Сказав, що ця людина нічого поганого вам не зробила, спробував домогтися того, щоб цього хлопця відпустили. Однак нічого не вийшло. Наступного дня цей хлопець мені сам подзвонив, повідомив, що його відпускають. Я сів у машину, поїхав на зустріч з ним в обумовлене місце, хотів просто поговорити про те, що сталося. Коли приїхав, мене відразу ж оточила група людей зі зброєю, підійшли з усіх боків. Звичайно, я не думав, що мене схоплять. Люди, які мене утримували, представилися “Руською православної армією”, – розповідає Якубович.

За його словами, це донецький осередок “Оплоту”, який відмежувалася у свій час від харківського “Оплоту”.

“У них близько 100 активістів. Єдиного лідера немає. Переважно вони складаються з українців. Принаймні, я не бачив серед них іноземців. Одним з активістів є житель Красноармійська на прізвисько Монгол, його особа зараз встановлюється. Всього в їх рядах багато колишніх військовослужбовців, які були найманцями в російській армії, воювали в Чечні і Придністров’ї”, – підкреслив Якубович.

Питали, чому я їхав на зустріч, яка інформація мені потрібна.

За словами сотника, його побили, кілька разів перевозили з місця на місце, але, за4 дні все ж відпустили, обмінявши на одного з терористів.

“Пояснюють це безліч чинників. Починаючи від взаємодії на рівні РНБО і Самооборони, і закінчуючи зацікавленими людьми в таборі бойовиків, які погодилися на обмін”, – прояснив ситуацію Якубович.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України