ЄС|NATO

Литва підготувала трирічний план підтримки ЗСУ

Міністр національної оборони Литви під час візиту в Україну представив довгостроковий план підтримки українського війська.

Він також розповів подробиці про новий пакет військової допомоги.

Міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас, перебуваючи з візитом в Україні 29-30 червня, представив своєму українському колезі Олексію Резнікову довгостроковий план підтримки української армії.

“Ми розуміємо, що лише довгострокова військова та фінансова підтримка України принесе стабільність вільній Європі в цілому. Тому ми склали трирічний план підтримки української армії”, – заявив Анушаускас.

Він зазначив, що Литва поставила собі три основні цілі:

    продовжувати докладати всіх зусиль для забезпечення постійного надання військової підтримки українській армії;забезпечити реабілітацію поранених українських військових;продовження консультацій щодо оборонних реформ, розпочатих ще до повномасштабної війни для наближення України до членства в НАТО.

Міністр також відвідав Чернігів, Ірпінь та Бучу і оглянув об’єкти, які будують за кошти Литви.

Крім того, новий пакет військової допомоги від Литви включатиме дві пускові установки системи ППО NASAMS. Вони будуть доставлені в Україну восени.

ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел
ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел

Пакет також включає десять гусеничних бронетранспортерів М113, боєприпаси для гранатометів і 2,5 мільйона набоїв, причому останні перевозять в Україну вже цього тижня.

На зустрічі міністрів оборони Литви та України також обговорили підготовку до саміту НАТО у Вільнюсі та прогрес України у реформуванні системи військової підготовки.

Литва ц якості оборонної допомоги передає Україні зброю та обладнання, забезпечує медичне обслуговування і реабілітацію військовослужбовців та перераховує кошти у міжнародні фонди на підтримку України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України