Карітас організував літній відпочинок для молоді з особливими потребами

Молодь з особливими потребами завжди були однією з ключових цільових груп соціальних проектів Карітасу України. Протягом року вони мають можливість відвідувати спеціалізовані центри, покликані сприяти подоланню соціальної ізоляції, адаптації до життя у соціумі, а також творчій та освітній самореалізації. Влітку регіональні офіси Карітасу, за сприяння донорів та приватних благодійників, організовують літні табори для своїх підопічних та їх батьків, аби урізноманітнити дозвілля, а також сприяти фізичній і психологічній реабілітації вихованців.

Донорами роботи Карітасу України з неповносправними людьми серед інших є Карітас Франції, Карітас Іспанії та фундація Реновабіс. Разом з тим, регіональні відділення Карітасу займаються і локальним фандрейзингом, аби залучити додаткові кошти на літній відпочинок для неповносправної молоді. Так Карітас Львів для цієї мети співпрацює з мережею Kredens Caf? – cкриньки збору коштів знаходяться біля кожної каси в кав’ярнях мережі; а також проводить ярмарки з продажу виробів, виготовлених руками неповносправної молоді.

Підопічні центру зі Львова разом з батьками наприкінці серпня змогли відпочити у літньому оздоровчому таборі, який проходив у реколекційному будинку отців редемптористів (м. Яремче). Програма відпочинку була організована так, аби поєднати і фізичну активність на природі (ранкова руханка, ігри на свіжому повітрі, купання у річці, походи в гори) з розвитком творчих можливостей та духовно-виховною роботою. Було багато цікавих творчих занять та конкурсів для дітей та батьків, а також спеціальні тематичні дні – «Дороги нашого життя», «Дорога любові», «Дорога добра», «Дорога милосердя», «Дорога вдячності» тощо). Як зазначили організатори табору, зміст, форми і методи роботи табору будувалися на принципах самоврядування та демократії, пріоритетності загальнолюдських цінностей, а самі вихованці розповідали, що кожен день життя у літньому таборі допомагав їм зрозуміти, що потрібно бути спритними і сміливими, дружніми і чесними, добрими і творчими.

Тим часом 15 підопічних Карітасу зі Стрия провели декілька незабутніх літніх днів серед мальовничої природи с. Гошів, назвавши свій табір «Особливе літо з Карітасом» і спрямувавши діяльність передусім на оздоровлення та веселе дозвілля, а також навчання молодих людей самостійності, відповідальності та згуртованості. Допомагали організувати дозвілля вісім батьків і співробітники Карітасу. Цікавим стало спостереження організаторів, що особливо сподобалось у таборі тим молодим людям, які мали можливість пожити ці дні без батьків, адже це була можливість показати свою самостійність у побуті, в громадських місцях, на природі – застосувати ті вміння і навички, які були здобуті під час відвідування соціального центру. Такі вихованці поводились менш скуто, більше брали участь у іграх та розвагах, що свідчить, що багаторічна робота з молоддю з особливими потребами дає свої плоди. Але відпочинок пішов на користь всім – всі вихованці говорили, що весело провели час, відпочили і повернулись з новими враженнями до дому.

Вже декілька років поспіль Карітас Івано-Франківськ організовує відпочинок для особливих дітей та молоді на базі реколекційного центру св. Апостола Андрія у с. Заріччя Надвірнянського району. Цей відпочинок в останні дні літа став справжньою і неприхованою радістю для десяти осіб з обмеженими можливостями Івано-Франківського геріатричного пансіонату і семи дітей парафіяльного осередку смт. Рожнятів. Програма табору, яка отримала назву «У дружбі наша сила!», сприяла вихованню любові до ближнього, навчала цінувати друзів, розвивати творчі здібності – було багато рухливих вправ, майстер-класів з виготовлення вітальних листівок технікою «квілінг», ляльок-мотанок, конкурсів малюнків, ігор, прогулянок, а кожен день завершувався дискотекою і співами біля вогнища. «Незважаючи на насичений режим нашого відпочинку і втому, всі ми дуже задоволені. Особливо мені запам’яталась ватра в останній вечір табору і виготовлення ляльки – мотанки», ? ділиться враженнями Тетяна, учасниця табору.

В свою чергу підопічні Карітасу Борислав мали нагоду взяти участь у історико-краєзнавчій відпочинковій поїздці до с. Яноші Закарпатської області. Поїздка мала на меті ознайомити учасників з історичним минулим Закарпатського краю, сприяти осмисленню духовно моральних цінностей та оздоровленню друзів у термальних джерелах. Програма поїздки передбачала участь підопічних у різних пізнавальних та оздоровчих заходах : поїздка в Мукачівський Замок, оздоровлення в термальних водах в Косино та Берегово. Також випала нагода відвідати урочище «Під Джублик» (Нижнє Болотне Берегівського району), взяти участь в Літургії, послухати розповідь монахині про історію появи Пресвятої Родини та набрати свяченої води. Кожен день розпочинався з молитви та ранкової руханки, а ввечері проводились вікторини та танцювальні конкурси. Поїздка – це не тільки відпочинок, а можливість провести час у спілкуванні з новими друзями, пізнати краще один одного, та довідатись історичне минуле Закарпатського краю. Учасники поїздки щиро вдячні за незабутній хвилини радості.

Всі такі заходи – необхідний і вагомий компонент у роботі з молоддю з особливими потребами. Адже активний відпочинок надихає їх до творчості, знімає внутрішні комплекси, допомагає розвивати комунікацію, дає змогу повірити в себе та відчути себе потрібними і захищеними.

Джерело: caritas-ua.org

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh