Новини з Австрії

Літак Австрійських авіаліній постраждав внаслідок інциденту в аеропорту

У суботу в аеропорту Відня стався інцидент, внаслідок якого літак AUA був серйозно пошкоджений. Austrian Airlines підтвердили інцидент, але деталі поки що невідомі.

В AUA поки що прокоментували інцидент лише короткою письмовою заявою: «Ми підтверджуємо, що літак був пошкоджений поза експлуатацією літака (тобто без екіпажу та пасажирів на борту). Це літак А320neo. Розпочато розслідування причин та розміру збитків».

Згідно з повідомленням авіаційного журналу «Austrian Wings», літак приземлився у Швехаті о 22:37 у суботу ввечері рейсом із лондонського аеропорту Хітроу. Згідно з заявою аеропорту Відня, інцидент стався “в рамках операції буксирування літака до Терміналу 3”. Передбачається, що він зіткнувся з опорою ЛЕП та пасажирським рукавом. Судячи з усього, співробітник наземної служби аеропорту забув «поставити на шасі так звані противідкатні упори», пишуть «Австрійські крила». Крім того, повідомлялося, що гальмо стоянки не було активоване. Літак на майданчику з нахилом покотився назад.

На фотографіях у соціальних мережах помітні значні пошкодження літака. Невідомо, хто зробив знімки. На фото видно, що правий горизонтальний стабілізатор був повністю відірваний, а також постраждав пасажирський трап.

Такі аварії на маневрових майданчиках стають все більш поширеними, сказав авіаційний експерт Курт Хофманн в інтерв’ю ORF Vienna, «бо деякі співробітники відсутні або вже не так добре навчені, як раніше». Під час пандемії звільнили багато добрих співробітників, каже Хофманн, а маневрувати літаком на землі не так просто. «Для цього потрібен простір. Для пілотів це так само складно, як і для людей, які пересувають літаки тракторами».

Ще невідомо, що стало причиною нинішньої катастрофи, але Хофманн бачить величезні економічні збитки – і не тільки через ремонт: «Якщо літак здійснює від шести до восьми обертів на день зі 180 пасажирами кожен, ви можете підрахувати самі «яка тут буде втрата доходу». Крім того, “треба подивитися, як можна покрити місткість орендованого літака, або скоригувати план польоту”, – пояснив Хофманн.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України