Хоча в теорії постачати Румунії бронеавтомобілі були зацікавлені й інші компанії, але зрештою свою пропозицію подала лише Otokar – втім, це аж ніяк не означає, що румуни обов’язково будуть закуповувати турецькі машини
Джерело: Defence Express
Румунія має багаторічну програму, мета якої – оснащення їхнього війська бронеавтомобілями з колісною формулою 4×4, у рамках закупівель планують придбати 1059 легких броньованих тактичних машин у дев’ятьох конфігураціях, орієнтовна вартість коливається на рівні 4,58 млрд лей (близько мільярда доларів США).
Попри те, що програмою зацікавилися низка різних виробників з Європи та Сполучених Штатів, але ще у березні цього року румунське видання Defense Romania повідомляла, що єдиним учасником, який представила пропозицію по цьому тендеру, стала турецька компанія Otokar, яка згодом представила в Румунії свій бронеавтомобіль Cobra II 4×4.
Звичайно, що наявність лише одного учасника не означає, що румуни автоматично придбають цей автомобіль – машина має пройти оцінку оборонного відомства країни, і турецька компанія наголошує на низці переваг своєї пропозиції.
Передусім там акцентують, що компанія загалом вже має десятки тисяч продажів своєї техніки по всьому світу, і що їхня продукція “проходить бойові випробування у зонах з високим ступенем ризику”, зокрема експлуатується у миротворчих місіях НАТО та ООН.
І також в Otokar заявили, що готові говорити про передачу технологій і вважають, що Румунія може стати справжнім хабом для європейських ринків компанії – ба більше, турецький виробник готовий надати пропозицію, яка б була краща за мінімальні вимоги, що прописані у тендері.
Разом з тим, як стверджують у питанні, станом на сьогодні є питання щодо того, чи оберуть румуни зрештою турецький бронеавтомобіль – йдеться як про ймовірні затримки в процесі постачання, і також проблеми з технічними вимогами.
Наприклад, відповідно до вимог програми із закупівлі бронеавтомобілів, максимальна маса машина не повинна перевищувати 10 580 кг – це офіційні вимоги оборонного відомства.
Тоді як в офіційній брошурі від Otokar заявлена максимальна маса аж до 14 500 тонн – тобто різниця становить трохи менш як чотири тонни. Тож тепер у румунському виданні ставлять собі питання, а чим будуть “компенсувати” цю різницю, особливо в контексті того, щоб не завдати шкоди безпеці машини.