Політика

Не лише бадьорить: учені розповіли, чому слід починати день з чашки чорного чаю

Для того, щоб бути бадьорими та почуватися на всі 100 не обов’язково починати свій день з філіжанки кави. Вчені переконують, що чорний чай справляється з цими завданнями не гірше. Тим паче, що у цього напою є ще один козир у рукаві!

Дослідники з Пекінського університету виявили, що щоденна чашка чорного чаю може не тільки поліпшити настрій, але і когнітивні здібності.

Учені набрали 90 студентів для двох експериментів. У першому 50 учасників розділили на дві групи. Одна група випивала чашку чорного чаю, а інша – чашку води. Протягом 10 хвилин їм доручали побудувати блочний дизайн для вигаданої фабрики іграшок. Дослідники звернулися за допомогою до 10 студентів університетів, щоб ті виступили у ролі “суддів” для проєктування блоків. Вони оцінили кожен дизайн за 11-бальною шкалою як “грандіозність”, “уніфікація”, “естетична привабливість” і “ступінь інноваційності”.

Згідно з результатами, студенти, які пили чорний чай, набрали в середньому 6,54 бала, а група, яка пила лише воду – 6,03 бала.

У другому експерименті 40 учасників пройшли ті ж процедури з іншим завданням. Учені попросили студентів придумати назву для магазину. У них було 20 хвилин, щоб придумати якомога більше “крутих і привабливих” варіантів. 10 студентів були викликані, щоб судити імена за “новаторство” і “грайливість”. Учасники, які пили чорний чай набрали 4,11 бала, у порівнянні з контрольною групою, яка набрала – 3,78.

Зелений чай вважається найздоровішим сортом, але в чорному міститься більше кофеїну. Тому для додаткового творчого і когнітивного поштовху експерти рекомендують вибирати чорні сорти чаю. Ну і не варто забувати, що кофеїн бадьорить, тож чашка теплого чорного чаю дозволить вам не лише швидко прокинутися, а й почуватися відмінно протягом усього робочого дня!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh