Авторські статтіЗдоров'я

Лімфа – жива вода нашого організму

Лімфатична система – одна з найскладніших і хитро влаштованих систем людини. Це система виведення отрут з організму, особливо бактеріальних та грибково-паразитарних отрут найпростіших. Практично від цієї системи залежить імунітет людини, а імунітет – це Життя! З лімфатичною системою ми звертаємося самим непотрібним чином – а з нею потрібно звертатися тільки «на Ви»!

Лімфатична система складається з лімфатичних вузлів, лімфатичних судин, капілярів і міжклітинної рідини. Вона йде «знизу-вгору» і ніколи в зворотному порядку! Тобто з кінчиків пальців і до грудного лімфатичного протоку. Лімфа у вигляді міжклітинної рідини, подібно води в струмочках, омиває кожну клітину нашого організму, потім по лімфатичних судинах-річках потрапляє в лімфатичні вузли. Виходячи з лімфовузлів і зливаючись між собою, лімфатичні судини формують головні лімфатичні протоки, з яких лімфа знову потрапляє в кровоносне русло. У крові та печінці завершуються процеси знешкодження, розпочаті в лімфатичних вузлах.

Ключове місце в лімфатичній системі займають самі вузли. Лімфовузли — це очисні споруди всього організму. У нашому організмі щодня природних шляхом відмирає близько 1 мільярда клітин, одночасно знищуються імунною системою віруси і бактерії, а з їжею, повітрям і водою проникають непотрібні токсичні речовини. Все це частково знешкоджується в лімфовузлах. На виході з вузлів лімфа з’єднання являється вже очищеною.

У лімфовузлах виробляються лімфоцити і антитіла, які захищають організм від інфекцій. Лімфовузли сприяють рівномірному просуванню лімфи по судинах, полегшуючи надходження в тканини внутрішніх органів поживних речовин, необхідних для життєдіяльності клітин. Інакше кажучи, лімфатична система відповідає за транспорт і чистоту внутрішнього середовища організму.

Неважко уявити, що відбувається, коли ця очисна система виходить з ладу. Всі відходи життєдіяльності клітин прямують через додаткові шляхи, наприклад, шкірні покриви. В результаті може з’єднання явитися висип, погіршитися колір обличчя і загальний стан шкіри. Раптово з’єднання є на шкірі почервоніння і пігментні плями теж можуть бути наслідками збоїв в роботі лімфатичної системи.

При порушенні функцій лімфатичної системи до 83% шкідливих речовин накопичується в міжклітинному просторі і в результаті формується забруднення лімфатичного русла — лімфотоксикоз. При цьому підвищується навантаження на всі органи і виведення детоксикації: печінка, кишечник, нирки. Виходить, що чистота внутрішнього середовища нашого організму безпосередньо взаємопов”язана з мережею лімфатичних судин. Щоб всі ці токсичні фактори не пошкоджували клітини, необхідний постійний відтік міжклітинної рідини, або дренаж. Як же допомогти лімфатичній системі впоратися з усе наростаючим потоком отруюють наш організм речовин?
Пункти очищення лімфи

Лімфатична система – єдина система, крім нирок і ШЛУНКОВО-кишкового тракту, яка має викид через слизові оболонки назовні! Це абсолютно унікальне явище, тому що через шкіру ми нічого не можемо викинути! Викид отрут може бути тільки через слизові оболонки, тому що смороду не мають твердого мертвого захисного бар’єр єру шкіри. Отже, перший плацдарм лімфатичної евакуації – перше місце висадки трупів бактерій назовні – піхву (у жінок) і уретра (у чоловіків)! Як тільки організм щось попало – відразу це «щось» тут і виявляється: починається некомфортний стан внизу, біль, різі та ін.
Це означає, що щось потрапило, вірніше, не щось, а хтось (живий і розвивається!) – грибок бактерія, вірус, паразити, найпростіші і т. д.! А зазвичай ми «боремося» з усіх сил з виділеннями звідти… Але треба боротися з паразитами – з бактеріями, вірусами, грибками, з різною інфекцією! Однак у нашої медицини головна проблема – щоб не було ніяких виділень, кашлю, нежиті! І вісь ві одну супер-пігулку вставите в піхву – і виділень немає, але куди вони подінуться від однієї пігулки — кілометри грибкових колоній, які живуть у всіх тканинах, печінці, нирках, кишечнику… Більш того, пігулка може бути такої сили, що коли всмокчуться, так «шарахне», що і печінка прощай!

Як правило, виходить непогано: три дні виділень немає – а потім починаються знову (молочниця, наприклад). А що таке молочниця, що таке виділення при молочниці? – це «трупики» грибка, які були знищені нашим організмом за допомогою лейкоцитів! Тому не з «трупиками» треба боротися, а з живими грибками! І боротися можна тільки одним способом – піднімаючи імунітет. Тому що іншими методами нічого не вийде: все живе в організмі не вб’єш…

Другий плацдарм висадки — кишечник, через нього виділяється величезна кількість отрут! Лімфовузлів, відкритих всередину кишечника, тисячі – вісь смороду і виділяють все це!

Третій плацдарм – це потові залози, особливо в пахвових западинах. Людина просто повинен потіти – всі отрути (гормони, токсичні отрути) організм виводить через шкіру. А що ми робимо, щоб смороду не виводилися ніколи? Правильно, розрекламований 24-годинний дезодорант! І всі проблеми з потім вирішені: хоч лякай вас, хоч катай на гірках – а потовиділення більше не буде! А куди підуть отрути? Найближчим місце – в молочну залозу!

А звідси і мастопатія, забруднення лімфатичного басейну: лімфа гнала все назовні – а ви збризнули (помазали), і тепер ви безстрашний, ніколи не спітнілий (зате потенційно хворий) Джеймс Бонд! Ніколи не користуйтеся 24-годинним дезодорантом! Тільки 6-годинним, а потім дайте можливість організму потіти – і все змивайте! На шкода, хімічні речовини, брызнутые на шкіру, звужують судини за заданою програмою – на 12 – 24 — 48 годін. А зараз з’єднання явилися супер-дезодоранти – 7-денні. Потім у вас просто заблокується механізм роботи потових залоз – і взагалі кінець…

Все дуже просто: вісь суглоб колінний – дві кістки з гладкою опорну ногу поверхнею, а навколо них – суглобова сумка (капсула). У деяких суглоби набрякають… здавалося б, чого тут набрякати? А виявляється, позаду цього суглоба – величезний лімфовузол, і якщо він затромбирован (бактеріями, наприклад, бета-гемолітичним стрептококом), який живе в крові, то тут і вийде артрит: ревматоїдний, інфекційно-алергічний, поліартрит – якщо уражено багато суглобів). Може піднятися температура, альо задайтеся питанням: для чого вона? Так щоб боротися з бактеріями! Або з’єднання являється набряк. Чому? А лімфовузол не пропускає рідину. Що ми зазвичай робимо: гріємо, мазями-грязями мажемо, гормони, растирки – і думаєте, допоможе? Та ніколи! – тому що, перш за все, треба чистити лімфу!

Але спочатку треба визначити, хто там живе. Поки ми не дізнаємося цього, суглоби, ні шкіри, ні нирки вилікувати не вдасться! Для позбавлення від різних «жителів» потрібні різні ліки: чи допустима, там живе грибок, а нам призначають курс антибіотиків, а вони проти грибка абсолютно не працюють і навіть його підгодовують! І виникає потужний грибковий артрит, вилікувати який дуже гарно! А після нього починається і хвороба Бехтерева (коли у людини в один момент покрутити всі суглоби), і все, що хочете…

Четвертий плацдарм – ніс, через нього виводиться основна кількість повітряно-крапельної інфекції. Аденоїди вирізали – вбили свій захисний рубіж!

П’ятий плацдарм – мигдалини. Постійно розпухали, заважали – відрізали і поховали ще один захисний рубіж!

Шостий плацдарм – гортань – це ларингіти.

Сьомий плацдарм – трахея – розвиток трахеїти.

Восьмий плацдарм – бронхи – розвиток бронхітів.

Дев’ятий плацдарм – легкі – розвиток пневмонії.

Все, захисних бар’єр єрів більше немає… Людині можна заблокувати або відрізати всі, від тільки чим він потім буде виділяти отрути – абсолютно незрозуміло! У більшості людей, У яких видалили мигдалини, розвивається хронічний ларингіт, хронічний фарингіт, елементи бронхіту. І якщо паразити, лямблії і віруси, у нього залишилися – то це буде протікати з ще більш важкими наслідками. Що таке пневмонія? – це тромбування лімфатичних вузлів, що перешкоджає виходу рідини. Що таке нейродерміт, псоріаз? – це повна непрохідність лімфовузлів з-за грибкової патології, це грибок, який все там зацементировал, тому шкіра відкриває «пожежні вікна» на згинальних поверхнях (у дитини – попка, щічки, животик: в зонах скупчення лімфовузлів).

Лімфа в порядку — спасибі зарядці!

Для того щоб очистити лімфу, потрібно цілеспрямовано впливати не тільки на лімфатичну систему, але і на роботу печінки і кишечника. Наш кишечник огортає дуже багата лімфатична мережа. Через неї проходити транспорт всіх жирів, жиророзчинних речовин і здійснюється виведення шлаків. У печінці активно протікає процес знешкодження речовин, принесених лімфою.
При неправильній роботі кишечника і печінки інтоксикація організму може наростати. Внаслідок цього, лімфатичні вузли можуть не справлятися з наростаючим потоком і виходити з ладу. При цьому в тих ділянках організму, що «обслуговуються» цими лімфатичними вузлами, будуть утворюватися застої лімфи, що супроводжуються набряком. У 1955 році німецький лікар Р. Р. Рекевег сформулював теорію зашлакованості організму людини. Суть її полягає в тому, що хвороба — це прояв реакції організму на вплив різних токсинів.

Чому у тих, хто приділяє увагу зарядці, зазвичай з лимфосистемой все в порядку? У людини немає окремого серця для лімфосістеми, альо як створюється рухомий потік лімфи? Вісь лімфатичний судину, а навколо нього – м’ясного зв’язку. М’яка яз скорочується – лімфа проштовхується, а тому її не пропускають клапани в лімфо-судинах. Альо якщо м’яким яз навколо посудини не працює, звідки взятися руху лімфи?..
Правила, які потрібно знати

По-перше, ніколи не дозволяйте лімфатичній системі забиватися токсинами, так як з часом вона настільки зашлакується, що відновити її буде дуже важко. Якщо ситуація вийде з-під вашого контролю, своєчасно зверніться до досвідченому фахівцеві.

По-друге, завжди стежте за станом тонкого і товстого кишечника, за їх повним і регулярним випорожненням. Для цього дотримуйтесь режиму харчування. Корисно також масажувати центральну область долонь рук, де розташовано багато біологічно активних точок, пов’язаних з органами черевної порожнини. Під час спорожнення корисно масажувати весь кишечник.

По-третє, регулярно, не рідше двох разів на рік, ініціюйте лімфадренажного масажу — самостійно або, по можливості, у досвідчених фахівців. Якщо такої можливості немає, регулярно під час відвідування лазні або при прийомі гарячої ванни жорсткою щіткою або мочалкою по 10 – 15 разів із зусиллям проводите по тілу по ходу лімфатичної системи: на кінцівках у тазовій, черевної і грудної областях — знизу вгору і зовні всередину; на голові і шиї — зверху вниз і ззаду наперед. При самомассаже можна застосовувати спеціальні масажні креми, втираючи їх в шкіру руками круговими рухами.

По-четверте, періодично контролюйте свою вагу. При появі зайвої ваги необхідно звернути увагу на роботу печінки і жовчного міхура, тонкого і товстого кишечника, обов’язково активізувати фізичні рухи для посилення руху застояної лімфи з токсинами, збалансувати прийом їжі і витрачання одержаної енергії, не допускати переїдання. Пам ” ятайте, що поява надмірної ваги — це вірна ознака старіння організму.

Чого не можна робити. Лімфосистему можна гріти, забудьте про кварц на все життя! На лімфосистему не можна класти ніяких компресів, під час масажу лімфовузли обходьте стороною: там живуть лейкоцити, і якщо ви їх притиснете, пройдете проти ходу потоку – ви просто знищите… Якщо ви пошкодите лімфовузол під коліном – вона все життя буде набрякати! Є таке захворювання, як слоновість – лімфа тече зсередини, всі зовнішні процедури нічим не допоможуть! Лімфу можна почистити зсередини, але змусити її рухатися можуть лише активні рухи, скорочення м язів – гімнастика.

Дя того, щоб лімфа не застоювалася. Відчуваєте, що втомилися, сидячи на роботі – значити, застоялася лімфа! Хто хоч трохи рухає руками-ногами (прихована гімнастика для тіла) – у того м’яка м’язи скорочуються і з’єднання являється рух лімфи. А щоб не було геморою – «подскочите» раз 30 — 50 на сідничних м язах: це масаж лімфатичних колектором малого тазу. А не буде такого масажу – буді простатит, аденома…

Секс – це теж ритмічне і впорядкований рух, і якщо він активний, то відбувається відпрацювання лімфатичної системи, рясне потовиділення…

Народні методи чищення лімфосістеми. Проводите таку очистку регулярно: спочатку раз на три місяці, потім — раз у півроку, а потім раз на рік. Найкращий ефект досягається навесні. Особливо корисно очистити лімфу перед епідемією грипу. Для профілактики корисно періодично пити чай, приготований з яблучного оцту. Для цього розведіть 1 — 2 ч. л. яблучного оцту в 1 склянці теплої води, додайте трохи меду і пийте по 2 — 3 склянки в день. Для очищення лімфи жменю фіолетових квіток реп’яха заваріть в 1 л окропу, остудіть і пийте як чай протягом місяця.

При першому прийомі з’єднання їжте 3 — 4 сирих кореня лопуха і 1 корінь селери середніх розмірів. Очищення лімфи сприяє також прийом відвару перегородок волоських горіхів. 1 ч. л. перегородок волоського горіха залити 1 склянкою окропу. Кип’ятити 10 хвилин, настояти годину, процідити і пити по 1 ст. л. 3 рази в день. 100 г волоських горіхів пропустити через м ясорубку, змішати з 100 г меду. Суміш настояти 2 тижню в темному прохолодному місці і пити по 2 ч. л. 3 рази в день до їжі. І так — 40 днів.

Гілки ялиці — 1 кг (перемелених в порошок), малина лісова, корені (осінньо-весняні) — 0,5 кг (порошок). Змішати. Потім скласти кулями в скляний посуд з медом. На 1,5 кг суміші потрібно 0,5 кг меду і 200 мл кип’яченої води. Настояти добу, потім томіти на водяній бані 8 годин, ще настояти 2 доби. Сік злити. Дуже ароматний, смачний напій. Пити дітям до 14 років — по 1 ч. л., 5 разів у день перед їжею. Дорослим — по 1 ст. л. 5 разів перед їжею. Вживати курсами по 12 днів: 12 днів до ємо — 10 днів? відпочиваємо і т. д.

Настоянка часнику. 200 г молодого соковитого часнику пропустити через м ясорубку і залити 200 мл медичного спирту. Щільно закрити і поставити в прохолодне місце на 10 днів, після чого процідити і віджати.

Приймають по схемі.

  • 1 день – за 20 хвилин до сніданку 1 краплю в 50 мл молока, перед обідом – 2 краплі, перед вечерею – 3 краплі в такій же кількості молока.
  • 2 день – приймають відповідно 4, 5 і 6 крапель перед сніданком, обідом і вечерею.
  • 3 день – 7, 8 і 9 крапель.
  • 4 день – 10, 11 і 12 крапель
  • 5 день – 13, 14 і 15
  • (6 – 10) день число крапель зменшують у зворотному порядку: 15, 14, 13 і так далі по десятий день. У наступні дні приймати по 25 крапель в 50 мл молока до використання всієї настоянки часнику.

Зріжте 1 кг відростків хвойних дерев (ялини, сосни, ялиці, кедра або модрини) і накопайте 0,5 кг коренів малини. Промийте, просушіть, подрібніть, перемішайте і покладіть у банку, додавши 0,5 кг меду. Складайте шарами: шар рослинної суміші і шар меду. Все це залийте гарячою водою і дайте настоятися добу. Потім 8 годин томіть цю суміш на водяній бані на слабкому вогні і дайте знову настоятися дві доби. Приймати слід по 1 ст. л. (дітям — по 1 ч. л.) 4 — 5 разів у день 2 тижню поспіль.

При хворобах лімфовузлів, для зміцнення імунітету добре допомагає настоянка коріння шабельника (100 г на 500 г горілки, настоювати 8 днів, приймати по 30 крапель 3 рази в день). А для зовнішнього застосування годиться будь-їй тепло. Найпростіше і, мабуть, найефективніше — це суха суконна ганчірочка, натерта господарським милому. Прикласти її до лімфовузлів, зверху накрити чимось теплим.

Для підтримки лімфатичної системи в нормальному стані необхідно правильно харчуватися. Намагайтеся унікати їжі, яка не може бути перероблена організмом, внаслідок чого може початися інтоксикація організму через кишечник. До такої їжі відносяться всілякі консервовані продукти, натуральні напої, продукти, забруднені навколишнім середовищем, овочі і фрукти, що містять надлишкову кількість нітратів. Показником очищення лімфи буде скорочення мигдаликів, аденоїдів, припинення нежиті та кашлю, зменшення шкірних висипів та виділень із статевих шляхів. Але спочатку треба видалити з їжі надлишок слізеобразующіх речовини: крохмаль, хліб, свинину, м’ясо, незбиране молоко.

Масаж, ванни і ароматерапія

Для зменшення набряків і активізації руху лімфи ефективні спеціальні форми масажу, особливо з такими ефірними маслами, як герань, ялівець і розмарин. Коли процедури потрібно проводити довго, то розмарин можна замінити маслом чорного перцю, а деякі фахівці включають також масло берези або пачулі. Масажувати слід у напрямку від пальців рук до області ключиці, туди, де лімфа надходить в підключичну вену. Оскільки при цьому масажі збільшується кількість лімфи, що надходить у кровотік, кількість рідини, що виділяється з організму, також збільшується. В результаті після лімфатичного масажу відзначається підвищене сечовиділення, підсилюється ще і за рахунок того, що використовувані масла володіють сечогінною дією.

Такий масаж може принести ще більше користі, якщо поєднувати його з ванною з додаванням деяких з тих же самих масел. Після ванни слід масажувати тіло за допомогою сухої щітки в тому ж напрямку, що і при звичайному масажі, тобто в напрямку від пальців до ключиці. Можливо, знадобиться також очищаюча дієта. Протипоказанням для лімфатичного масажу є рак. Лімфатична система — це маршрут, по якому клітини злоякісної пухлини можуть пересуватися від однієї частини організму до іншого і викликати вторинні ракові утворення (метастази). Тому будь-які процедури, що зачіпають лімфатичну систему, при раку неприпустимі.

Дивись в собі!

З точки зору психосоматики неполадки в лімфосістеме — попередження про те, що слід переорієнтуватися на найголовніше в житті: любов і радість. Це осуд, вина і величезний страх того, що «недостатньо гарні». Божевільна гонка довести своє Я — до тих пір, поки в крові не залишиться субстанції, щоб підтримувати себе. У цій гонитві за тім, щоб вас прийняли, забувається радість життя.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України