До теми лікування молочних зубів у дітей до сих пір багато хто ставиться неоднозначно. Деякі батьки вважають, що немає особливого сенсу в лікуванні зуба, який «в любому випадку з часом випаде», але стоматологи не дуже розділяють таку думку. Про всю важливість і користь лікування зубів в ранньому віці більш докладно розповідається на сайті http://posmishka-dent.com.ua/services/dytyacha-stomatologiya/.
Видалення молочного зуба це, мабуть, найпростіший, але при цьому абсолютно неефективний спосіб боротьби з виявленою проблемою. Як правило, саме передчасно видалений зуб у дитини тягне за собою такі негативні наслідки, як деформація щелепи, неправильний прикус, крива лінія росту зубів і безліч інших неприємностей.
Особливість молочних зубів в тому, що вони менш чутливі, ніж у дорослої людини. Дуже часто буває так, що карієс або якась інша проблема, яка активно розвивається у дитини, стає помітна батькам тільки в тому випадку, коли малюк починає скаржитися на частий зубний біль.
Неправильне лікування молочних зубів або повна його відсутність призводить до таких проблем:
-
слабкість, головний біль і поганий сон, в результаті розвитку викривлення прикусу;
-
непропорційне навантаження на жувальні зуби, яке призводить до розхитування;
-
порушення травлення в результаті неправильного пережовування їжі.
Тільки вчасно звернувшись до досвідченого стоматолога можна уникнути перерахованих вище і безлічі інших неприємних наслідків.
Підготовка до лікування
Ретельний огляд ротової порожнини у стоматолога є найпершим і досить важливим етапом, в процесі якого лікар діагностує уражені ділянки, а також інші ознаки потенційних проблем.
Наявність сучасних технологій у багатьох стоматологіях дозволяє швидко і безпомилково визначити наступні моменти:
-
анатомічна будова щелепи і зубної лінії;
-
наявність запальних процесів;
-
особливості кореневої системи.
Не менш важливим етапом лікування зубів у дитини є алергологічна проба, що дозволяє з’ясувати, чи є у пацієнта будь-які алергічні реакції на той чи інший препарат.
Виконавши всі вищеописані маніпуляції, дитину слід зводити до педіатра. Як правило, діти мають ряд проблем, таких як, тяжке дихання, запалення ротової порожнини і т.п. Рекомендується відразу усунути подібні порушення, перш ніж приступати до основного етапу лікування.
Методи лікування молочних зубів
Кожен стоматолог при лікуванні дитячих зубів вибудовує певний план. Незважаючи на те, що в більшості випадків молочні зуби піддаються карієсу, клініки пропонують діагностику, профілактику і лікування величезного переліку всіх можливих проблем із зубами.
До основних способів лікування дитячого карієсу відносяться:
-
інфільтрація (Icon) – процес даного лікування полягає у використанні протравлюючого гелю, здатного розм’якшувати тканини, ретельному вичищення проблемної зони і нанесенні на нього інфільтрату;
-
озонотерапія – такий сильний окислювач як озон дуже якісно очищується шкідливу мікрофлору на зубах. Подібні процедури значно притуплюють подальший процес розвитку карієсу;
-
фторування – іншими словами, це відновлення емалі або її зміцнення. Лікар наносить на зуби спеціальний розчин, який містить безліч корисних мікроелементів, що запобігають появі карієсу і діючих в профілактичних цілях. Ефект від даного методу тримається протягом 6 місяців.
Профілактика
Дотримання особистої гігієни і всіх профілактичних рекомендацій з приводу лікування молочних зубів – найбільш ефективний метод боротьби з карієсом і безліччю інших подібних недугів.
Наявність здорових зубів у дитини можливо, коли:
-
обмежене вживання солодощів, твердої їжі і продуктів, що псує емаль;
-
регулярне чищення порожнини рота м’якою щіткою;
-
планове відвідування стоматолога.