Лікування зубів дітям в раннього віці: основні правила

До теми лікування молочних зубів у дітей до сих пір багато хто ставиться неоднозначно. Деякі батьки вважають, що немає особливого сенсу в лікуванні зуба, який «в любому випадку з часом випаде», але стоматологи не дуже розділяють таку думку. Про всю важливість і користь лікування зубів в ранньому віці більш докладно розповідається на сайті http://posmishka-dent.com.ua/services/dytyacha-stomatologiya/.

Видалення молочного зуба це, мабуть, найпростіший, але при цьому абсолютно неефективний спосіб боротьби з виявленою проблемою. Як правило, саме передчасно видалений зуб у дитини тягне за собою такі негативні наслідки, як деформація щелепи, неправильний прикус, крива лінія росту зубів і безліч інших неприємностей.

Особливість молочних зубів в тому, що вони менш чутливі, ніж у дорослої людини. Дуже часто буває так, що карієс або якась інша проблема, яка активно розвивається у дитини, стає помітна батькам тільки в тому випадку, коли малюк починає скаржитися на частий зубний біль.

Неправильне лікування молочних зубів або повна його відсутність призводить до таких проблем:

 • слабкість, головний біль і поганий сон, в результаті розвитку викривлення прикусу;

 • непропорційне навантаження на жувальні зуби, яке призводить до розхитування;

 • порушення травлення в результаті неправильного пережовування їжі.

Тільки вчасно звернувшись до досвідченого стоматолога можна уникнути перерахованих вище і безлічі інших неприємних наслідків.

Підготовка до лікування

Ретельний огляд ротової порожнини у стоматолога є найпершим і досить важливим етапом, в процесі якого лікар діагностує уражені ділянки, а також інші ознаки потенційних проблем.

Наявність сучасних технологій у багатьох стоматологіях дозволяє швидко і безпомилково визначити наступні моменти:

 1. анатомічна будова щелепи і зубної лінії;

 2. наявність запальних процесів;

 3. особливості кореневої системи.

Не менш важливим етапом лікування зубів у дитини є алергологічна проба, що дозволяє з’ясувати, чи є у пацієнта будь-які алергічні реакції на той чи інший препарат.

Виконавши всі вищеописані маніпуляції, дитину слід зводити до педіатра. Як правило, діти мають ряд проблем, таких як, тяжке дихання, запалення ротової порожнини і т.п. Рекомендується відразу усунути подібні порушення, перш ніж приступати до основного етапу лікування.

Методи лікування молочних зубів

Кожен стоматолог при лікуванні дитячих зубів вибудовує певний план. Незважаючи на те, що в більшості випадків молочні зуби піддаються карієсу, клініки пропонують діагностику, профілактику і лікування величезного переліку всіх можливих проблем із зубами.

До основних способів лікування дитячого карієсу відносяться:

 1. інфільтрація (Icon) – процес даного лікування полягає у використанні протравлюючого гелю, здатного розм’якшувати тканини, ретельному вичищення проблемної зони і нанесенні на нього інфільтрату;

 2. озонотерапія – такий сильний окислювач як озон дуже якісно очищується шкідливу мікрофлору на зубах. Подібні процедури значно притуплюють подальший процес розвитку карієсу;

 3. фторування – іншими словами, це відновлення емалі або її зміцнення. Лікар наносить на зуби спеціальний розчин, який містить безліч корисних мікроелементів, що запобігають появі карієсу і діючих в профілактичних цілях. Ефект від даного методу тримається протягом 6 місяців.

Профілактика

Дотримання особистої гігієни і всіх профілактичних рекомендацій з приводу лікування молочних зубів – найбільш ефективний метод боротьби з карієсом і безліччю інших подібних недугів.

Наявність здорових зубів у дитини можливо, коли:

 1. обмежене вживання солодощів, твердої їжі і продуктів, що псує емаль;

 2. регулярне чищення порожнини рота м’якою щіткою;

 3. планове відвідування стоматолога.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh