Здоров'я

Лікування зубів дітям в раннього віці: основні правила

До теми лікування молочних зубів у дітей до сих пір багато хто ставиться неоднозначно. Деякі батьки вважають, що немає особливого сенсу в лікуванні зуба, який «в любому випадку з часом випаде», але стоматологи не дуже розділяють таку думку. Про всю важливість і користь лікування зубів в ранньому віці більш докладно розповідається на сайті http://posmishka-dent.com.ua/services/dytyacha-stomatologiya/.

Видалення молочного зуба це, мабуть, найпростіший, але при цьому абсолютно неефективний спосіб боротьби з виявленою проблемою. Як правило, саме передчасно видалений зуб у дитини тягне за собою такі негативні наслідки, як деформація щелепи, неправильний прикус, крива лінія росту зубів і безліч інших неприємностей.

Особливість молочних зубів в тому, що вони менш чутливі, ніж у дорослої людини. Дуже часто буває так, що карієс або якась інша проблема, яка активно розвивається у дитини, стає помітна батькам тільки в тому випадку, коли малюк починає скаржитися на частий зубний біль.

Неправильне лікування молочних зубів або повна його відсутність призводить до таких проблем:

 • слабкість, головний біль і поганий сон, в результаті розвитку викривлення прикусу;

 • непропорційне навантаження на жувальні зуби, яке призводить до розхитування;

 • порушення травлення в результаті неправильного пережовування їжі.

Тільки вчасно звернувшись до досвідченого стоматолога можна уникнути перерахованих вище і безлічі інших неприємних наслідків.

Підготовка до лікування

Ретельний огляд ротової порожнини у стоматолога є найпершим і досить важливим етапом, в процесі якого лікар діагностує уражені ділянки, а також інші ознаки потенційних проблем.

Наявність сучасних технологій у багатьох стоматологіях дозволяє швидко і безпомилково визначити наступні моменти:

 1. анатомічна будова щелепи і зубної лінії;

 2. наявність запальних процесів;

 3. особливості кореневої системи.

Не менш важливим етапом лікування зубів у дитини є алергологічна проба, що дозволяє з’ясувати, чи є у пацієнта будь-які алергічні реакції на той чи інший препарат.

Виконавши всі вищеописані маніпуляції, дитину слід зводити до педіатра. Як правило, діти мають ряд проблем, таких як, тяжке дихання, запалення ротової порожнини і т.п. Рекомендується відразу усунути подібні порушення, перш ніж приступати до основного етапу лікування.

Методи лікування молочних зубів

Кожен стоматолог при лікуванні дитячих зубів вибудовує певний план. Незважаючи на те, що в більшості випадків молочні зуби піддаються карієсу, клініки пропонують діагностику, профілактику і лікування величезного переліку всіх можливих проблем із зубами.

До основних способів лікування дитячого карієсу відносяться:

 1. інфільтрація (Icon) – процес даного лікування полягає у використанні протравлюючого гелю, здатного розм’якшувати тканини, ретельному вичищення проблемної зони і нанесенні на нього інфільтрату;

 2. озонотерапія – такий сильний окислювач як озон дуже якісно очищується шкідливу мікрофлору на зубах. Подібні процедури значно притуплюють подальший процес розвитку карієсу;

 3. фторування – іншими словами, це відновлення емалі або її зміцнення. Лікар наносить на зуби спеціальний розчин, який містить безліч корисних мікроелементів, що запобігають появі карієсу і діючих в профілактичних цілях. Ефект від даного методу тримається протягом 6 місяців.

Профілактика

Дотримання особистої гігієни і всіх профілактичних рекомендацій з приводу лікування молочних зубів – найбільш ефективний метод боротьби з карієсом і безліччю інших подібних недугів.

Наявність здорових зубів у дитини можливо, коли:

 1. обмежене вживання солодощів, твердої їжі і продуктів, що псує емаль;

 2. регулярне чищення порожнини рота м’якою щіткою;

 3. планове відвідування стоматолога.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.