Мастопатія – це доброякісне розростання тканин молочної залози. Інші назви захворювання, прийняті в сучасній медицині – фіброаденоматоз, фіброзно-кістозна хвороба.
Мастопатія відноситься до найбільш поширених захворювань у світі. За статистикою мастопатією страждає до 50-60% всіх жінок у віці 25-50 років.
В останні десятиліття спостерігається неухильне зростання захворюваності мастопатією в західних економічно розвинених країнах. Медичні фахівці пов’язують це, в першу чергу, із зменшенням кількості дітей (вагітностей, пологів), скороченням періоду грудного вигодовування і пізніми першими пологами. Комплекс цих факторів, що сприяють мастопатії, називається зміною акушерського портрета жінки.
Другим за значенням чинником зростання захворюваності мастопатією є психологічні перевантаження і нервові стреси, які супроводжують напружений ритм сучасного життя.
Висока розповсюдженість мастопатії і низька ефективність медикаментозного лікування роблять особливо актуальним використання методів тибетської медицини, які показують дуже гарні результати при цьому захворюванні.
Лікування мастопатії
Є багато фітопрепаратів, які можуть допомогти у лікуванні або попередженні недугу. Наприклад, інтернет-магазин “
– зникають біль та ущільнення в молочній залозі,
– усувається відчуття дискомфорту і тяжкості в грудях,
– нормалізуються розміри молочної залози,
– попереджуються ускладнення мастопатії (в тому числі, рак молочної залози),
– усуваються передменструальні симптоми (включаючи головні болі, нудоту та ін),
– підвищується емоційна стабільність, стресостійкість,
– поліпшується емоційний стан (зникає дратівливість, плаксивість),
– підвищується якість життя і працездатність.
Висока ефективність лікування мастопатії досягається комплексним впливом, спрямованим на поліпшення гормонального фону і відновлення балансу нервової системи.
Фітопрепарати, що застосовуються при мастопатії, покращують стан нервової системи і психоемоційний стан, мають протипухлинну, імуномодулюючу дію, сприяють нормалізації обмінних процесів, функції печінки, нирок, надниркових залоз.
Рефлексотерапія по біоактивним точкам тіла допомагає поліпшити нейроендокринну регуляцію і роботу ендокринної системи (надниркових залоз, підшлункової залози, щитовидної залози), відновлює баланс нервової системи.
Таким чином, основними напрямками терапевтичного впливу при лікуванні мастопатії є усунення ендокринних розладів і порушення нейрогуморальної регуляції, дисбалансу нервової системи та емоційної лабільності (нестійкості), усунення наслідків стресів, психологічних травм і підвищення стресостійкості. При цьому спрямоване протипухлинну дію поєднується з загальними методами впливу для відновлення балансу організму.
Поряд з голковколюванням, точковим масажем при мастопатії може застосовуватися гірудотерапія та інші процедури за індивідуальними показаннями. Лікувальний курс для кожної пацієнтки клініки призначається, виходячи з причини захворювання, особливостей організму (гормонального статусу, обмінних процесів, стану нервової системи), супутніх захворювань, для того щоб досягти максимальних результатів застосування тибетської медицини.
Таке комплексне індивідуальне лікування мастопатії, дозволяє усунути симптоми захворювання, зупинити його розвиток і вилікувати її без застосування гормональних препаратів або хірургічної операції.
Переваги лікування мастопатії методами тибетської медицини
1. Досягнення стійких результатів.
Лікування методами тибетської медицини впливає не тільки на симптоми, але і на причину мастопатії. Завдяки голкорефлексотерапії та інших процедур у комплексі з фітотерапією поліпшується гормональний статус і стан нервової системи. Тим самим усувається дисбаланс, що викликав розвиток мастопатії, і досягається тривале і стійке усунення захворювання.
2. Відсутність побічних ефектів.
Поліпшення гормонального фону та усунення симптомів мастопатії у тибетській медицині досягається без використання гормональних препаратів. Застосування виключно безпечних методів рефлексотерапії і тибетських фітопрепаратів гарантує відсутність побічних ефектів і не має протипоказань.
3. Комплексне оздоровлення.
Лікування мастопатії нормалізує нейрогуморальну регуляцію організму і рівень естрогенів, що дозволяє запобігти інші гормонозалежні захворювання, в першу чергу, гінекологічні. Таким чином, досягається комплексне оздоровлення організму і попереджаються багато проблем, пов’язані з порушенням його гормональної регуляції.
Симптоми мастопатії
Лікування мастопатії у тибетській медицині впливає на причину захворювання, і як наслідок, усуває одночасно весь комплекс симптомів, включаючи тупі, ниючі болі в молочній залозі (як періодичні, так і постійні), дискомфорт і важкість у грудях, ущільнення (вузли), збільшення обсягу молочної залози, виділення з сосків різного характеру (прозорі, білясті, кров’янисті, коричневі), збільшення і болючість лімфатичних вузлів під пахвою.
Думка про те, що при мастопатії обов’язково болить груди, є помилковим. Насправді, мастопатія може і не супроводжуватися больовими відчуттями, що аніскільки не впливає на необхідність своєчасного лікування.
Причини мастопатії і їх усунення
Тибетська медицина розглядає мастопатію як наслідок дисбалансу регулюючої системи Бад-кан, що відповідає за гормональну регуляцію. Це означає, що причиною мастопатії є порушення гормонального фону, а саме надлишок жіночих гормонів – естрогену, який може виникнути в силу різних факторів.
Однією з головних причин мастопатії є погіршення роботи печінки, яка розщеплює відпрацьовані гормони для їх виведення з організму. У результаті в організмі утворюється надлишок естрогенів (жіночих гормонів), що призводить до розвитку мастопатії та інших гормонозалежних захворювань (таких як міома матки, ендометріоз та ін). Ось чому лікування мастопатії у тибетській медицині нерідко включає голковколювання, точковий масаж і інші методи впливу на біоактивні точки печінки і фітопрепарати, що поліпшують роботу цього життєво важливого органу.
Психологічні травми, конфлікти, нервові стреси та інші фактори дисбалансу нервової системи вкрай негативно впливають на ендокринну регуляцію, гормональний фон і можуть стати пусковим механізмом розвитку мастопатії.
Факторами, що сприяють розвитку мастопатії, є пізні перші пологи, бездітність або мала кількість дітей (одна-дві дитини), відсутність грудного вигодовування або короткий (менше 3 місяців) період годування груддю, численні аборти, нерегулярне статеве життя, ранній початок менархе (до 12 років), пізній клімакс (після 50 років), зловживання алкоголем, травми грудей, захворювання щитовидної залози, цукровий діабет, ожиріння.
Мастопатія може виникнути у вигляді множинних дрібних ущільнень і тяжів з нерівномірним, великим розповсюдженням по молочній залозі. Цей вид захворювання називається дифузною мастопатією. Характерний симптом дифузної мастопатії – біль у грудях, що виникають перед початком менструації і стихають при її настанні.
Дифузна мастопатія може бути кістозної (з утворенням кіст), фіброзної (з ущільненнями сполучної тканини) або фіброзно-кістозної.
Інший вид захворювання – вузлова мастопатія, для якої характерне утворення окремих щільних ущільнень різного розміру. Болі в грудях при цій формі захворювання мають більш інтенсивний і постійний характер і не зникають при настанні менструації. Новоутворення при вузловій мастопатії можуть представляти собою фіброаденому або кісту.
Щоб уникнути виникнення злоякісної пухлини при вузловій мастопатії нерідко призначається хірургічна операція. Проте видалення ущільнень ніяк не впливає на причину їх виникнення, тому не може перешкодити появі нових вузлів. Єдиний ефективний спосіб вирішення проблеми – комплексне лікування мастопатії, нормалізує гормональний статус і нейроендокринну регуляцію організму. Тибетська медицина володіє ефективними методиками досягнення цього результату. Сьогодні ці методики застосовуються в клініці «Тибет», що робить можливим успішне лікування різних видів мастопатії.
Мастопатія. Самообстеження
Якщо болять груди, це може бути ознакою мастопатії і приводом для негайного звернення за медичною допомогою. Однак навіть при відсутності симптомів важливо проводити регулярне самообстеження для того щоб виявити захворювання на ранній стадії і вчасно почати лікування мастопатії, коли воно може бути проведено у найкоротший термін при найменшому впливі.
Проводити самообстеження потрібно в один і той же день, раз в місяць. Найбільш підходить для цього п’ятий-шостий день після початку менструації (у менопаузі для цього однаково підходить будь-який день). Промацуючи молочні залози, потрібно звертати увагу на можливу наявність ущільнень, візуально – на асиметричність молочних залоз, при обстеженні сосків – на їх втягнута, відхилення в бік, почервоніння, набряклість, тріщини, виділення.
При наявності цих симптомів мастопатії лікування методами тибетської медицини своєчасно усуне захворювання допоможе уникнути його ускладнень і наступних гінекологічних проблем.