Авторські статтіЗдоров'я

Лікарські рослини, які можуть зашкодити

Немає такої рослини, яка не мала б лікувальних властивостей, і немає такої хвороби, яку не можна було б рослинами вилікувати. Східна мудрість.

Але трави можуть і нашкодити. При неправильному застосуванні лікарські трави не допомагають, а шкодять здоров’ю.

Наприклад:

Обережно треба поводитися зі звіробоєм — він звужує судини, піднімає, артеріальний тиск. Тривале застосування звіробою може зробити вас імпотентом.

Алое (столітник) — якщо пити його у великих дозах від 100 до 200 мл на день (при нормальній дозі 1 мл), може викликати виразку шлунка і прилив крові в область тазу, що у вагітних тягне передчасні пологи.

Материнка і петрушка також протипоказані вагітним — буде викидень.

Валеріанку для заспокоєння, пам ” ятайте, що на деяких вона діє з точністю до на-оборот-збудливо. Більше двох тижнів не пити валер’янку, можна змінити на пустирник. Буркун — від радіації. Тривале його застосування — внутрішніми крововиливами.

Полин — при підвищенні дозування (2 ст. л. на склянку окропу -отрута ).

Буряковий сік — його потрібно відстояти протягом кількох годин. Свіжий сік здатний викликати спазм судин,

Цибуля — якщо з’їдати щодня 1 цибулину, то будуть болі в серці, цибуля

Волоські горіхи — спазм судин головного мозку і головні болі, якщо з’єднання їсти відразу не менше 10 шт.

Шипшину — погано впливає на зубну емаль. Поївши його — прополощіть рот або пийте настій через трубочку.

Маленьким дітям до 7 років бажано не давати черый чай, можна зелений, також обережно з грибами для дітей.

Кипрей, або іван-чай, несумісний зі звіробоєм в силу своїх хімічних особливостей, так що ці трави краще виключити зі збору.

А ромашка, деревій і лист смородини дуже корисні, так що заварюйте їх і пийте на здоров’я.

З приводу шлункового збору хочу звернути увагу на наступний факт: якщо кора крушини свіжа, вона кріпить, а стара діє послаблювальну.

Розторопша і спориш женуть пісок, так що, якщо у вас немає проблем з нирками, включати їх в збір не раджу. І пам ” ятайте — у всьому потрібна міра, головне — не переборщити. Стежте за своїм самопочуттям!

М’ята перцева. Здавалося б, що можна чекати від цього непоказного рослини, альо його маленькі листочки мають воістину дивовижними властивостями! Незважаючи на те, що рослина дуже відоме, але в природних умовах не існує, тому що є «м’ятним гібридом» і розлучається відводками.

Розрізняють дві форми м’яка м’яти перцевої — чорну і білу. Біла перцева м ята має більш ніжний запах і зацвітає раніше, ніж чорна. У медичній практиці застосовуються обидва типу, а головним носієм аромату є ментол і його похідні.

При попаданні ментолу на шкіру порушуються холодові рецептори, що призводить до звуження поверхневих кровоносних судин. При цьому розширюються судини внутрішніх органів, і відбувається легкий од анестезуючу дію.

Лікарі давнину також були праві, коли вважали, що м ята, корисна при шлункових захворюваннях, і є відмінним засобом, позбавляє від нудоти.

Препарати з м’яти, прийняті всередину, підсилюють секрецію травних залоз, сприяють більш швидкому випорожненню шлунка і кишечника.

М’ятна олія благотворно діє також на функцію печінки і застосовується при захворюваннях жовчного міхура, так як сприяє секреції та відтоку жовчі.

Для приготування настою 1 ст. ложку сухої сировини заливають 1 склянкою окропу і настоюють 30 хв. на водяній бані. Потім остуджують, проціджують і приймають за 0,5 години до їжі. Хоча чай «з холодком» дозволено всім, язвенники не завжди добре переносять, все за наявності того ж ментолу. У косметиці м ята застосовується, як засіб, що зменшує подразнення шкіри, а свіже листя прикладають до ран, виразок і пухлин.

Подорожник. Подорожник належить до найдавніших лікарських рослин. Ще в ХІІ столітті до нашої ери його заготовляли у Китаї спеціальні збирачі, а древні греки і римляни застосовували насіння подорожника для лікування дизентерії.

Авіценна вважав, що листя подорожника сприяють зупинці кровотечі, загоєнню ран, застарілих і свіжих виразок, сік його заспокоює біль у вухах, а полоскання відваром — зубний біль.Один подорожнього — так ще називають цю рослину. Його можна знайте на будь-польовій дорозі і докласти прохолодний листочок до пораненному місцем.

В даний час відомо, що препарати з подорожника мають протизапальну і болезаспокійливу дію, стимулюють секрецію шлунка.

Також їх можна використовувати при захворюваннях органів дихання як відхаркувальний засіб, а також при деяких захворюваннях органів травлення. Сік подорожника добре заспокоюють біль при запальних явищах на шкірі, при укусах комах.

Для сухої шкіри при появі зморшок дуже непоганий ефект виходить, якщо додати свіжий сік подорожника в вітамінізований крем.

Кілька добре відомих рецептів:

  • Як сечогінний — настій листя, готується так: 3 ст. л. сухого листя настоюють 2-х склянках окропу 30 хвилин. Проціджують і приймають по 1/2 склянки 3-4 рази в день за 30 хвилин до їжі.
  • Як проносне — настій насіння, готується так: 1 ст. л. насіння настоюють 1/2 склянках окропу до повного охолодження. Випиваєте все відразу з насінням і дія настає через 5-12 годин.

І наостанок ще одне спостереження:

Для сухої шкіри при появі зморшок дуже непоганий ефект виходить, якщо додати свіжий сік подорожника в вітамінізований крем.

СЕКРЕТИ ПРИГОТУВАННЯ ВІДВАРІВ

Зазвичай висушені лікарські рослини подрібнюють, щоб приготувати з них відвар або настій.

Це збільшує поверхню стикання з водою, і відбувається швидке і повне вилучення лікарських речовин з рослин.

В такому подрібненому вигляді трави можна придбати в аптеці. Але, на мій погляд, при сильному подрібненні збільшується ще і поверхня зіткнення з повітрям, що може сприяти окислення киснем активних молекул рослини, приводячи до втрати летких сполук і ароматичних речовин.

До того ж подрібнений порошок набуває властивість губки і починає легко вбирати вологу з повітря і сторонні запахи, швидше злежується і менше зберігається.

При заварюванні подрібненої трави виходить мутний відвар, який доводитися фільтрувати через марлю або ситечко. Раніше, коли я проціжував відвари через марлю, вони набували неприємний медичний запах.

Зараз я намагаюся по можливості збирати, сушити і заварювати рослини цілком, не подрібнюючи. У таких цілих частинах більше зберігаються лікарські речовини, так як не порушується структура рослини. Розітріть пальцями сухий листочок м’яті і ви відчуєте приємний запах ментолу, який він зберіг для вас.

А у подрібненої трави запах давно б уже вивітрився. Якщо ви заварюєте цілі частини рослин, відвари виходять запашними і прозорими, листочки легко видаляються чайною ложкою і відпадає необхідність в проціжуванні.

І найважливіше це те, що рослина лікує не тільки речовинами, в ньому містяться, але і своєю енергетикою.

Ця енергетична оболонка зберігається і у сухого рослини біля кореня, квітки, листочки і навіть пелюстки. А в порошку її вже немає.

Мене дивує! Який смак і аромат люди знаходять від заварювання чаю в пакетиках, по суті — порошку?

Будьте здорові!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України