Новини з Австрії

В Австрії хочуть відмовитися від збережння російського газу у державних резервах

Міністерка енергетики австрійського уряду Леоноре Гевесслер несподівано розповіла про свої газові плани. Вона має намір поставити газовий підрозділ OMV під контроль держави.

Леоноре Гевесслер у п’ятницю викликала обурення в енергетичній галузі Австрії. Зелений міністр хоче зробити постачальників відповідальними за зберігання неросійського газу і тепер повністю втручається у справи OMV. Газовий підрозділ вітчизняного нафтогазового гіганта має бути націоналізований на обмежений термін. Міністр фінансів Магнус Бруннер (ÖVP), як представник держави в OMV, відреагував обережно, заявивши, що «Федеральне міністерство фінансів (BMF) підтримує всі заходи, які сприяють досягненню загальної мети федерального уряду, та підтримує федеральне міністерство з охорони клімату у його власній сфері діяльності щодо обмеження поетапної відмови від російського газу». «Тому BMF, як і раніше, скептично ставиться до конкретної пропозиції про відділення та націоналізацію гостьової дочірньої компанії OMV OGMT», — відзначили в Мінфіні.

За планами Гевесслер державний холдинг ÖBAG найближчими роками має взяти на себе управління замовленнями на транспорт газу трубопровідною мережею. Надалі лише уряд вирішуватиме, де закуповуватиметься газ. Існуючі контракти «Газпрому» мають залишитися чинними, а додаткові обсяги газу вишукуються в Норвегії та Румунії. Зокрема, плани міністра передбачають, що австрійські енергетичні компанії беруть на себе зобов’язання зберігати неросійський газ у сховищах для енергопостачання і отримують за це підтримку від держави, але не повне відшкодування витрат.

«путін шантажував і продовжує шантажувати нас скороченням постачання газу. Це означає, що ми ще не досягли нашої мети – шлях до незалежності ще далекий», – сказала Гевесслер. «Ми побачили, що ринок не виправить ситуацію і держава має втрутитися у газовий бізнес. Вчиняючи таким чином, необхідно запобігти підживленню путінського військового бюджету та прибутків корпорацій».

Міністр не може похитнути домовленостей із «газпромом», які діють до 2040 року. Російський газ, як і раніше, поставлятиметься OMV до Австрії, яка повинна буде платити через пункти контракту, якщо не візьме його. Два експерти, які склали свій документ OMV, навмисно їх не включили. Гевесслер також не хоче виправляти “корпоративні помилки минулого” у сфері відповідальності держави.

У будь-якому випадку мета зрозуміла : більше російський газ не повинен зберігатись у державних резервах. «Ми більше не хочемо фінансувати путіна та його війну, тому що саме це він і робить із цими грошима», — сказав міністр енергетики. Поки що, проте, це лише декларації про наміри Гевесслер, реалізація має багато каменів спотикання. Тим більше, що партнер із коаліції ÖVP був здивований такою публічною ініціативою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України