Авторські статтіТехно

Леонардо да Вінчі на 200 років випередив час в дослідженні сили тертя

Нове дослідження вчених з Кембриджського університету показало, що записи Леонардо да Вінчі, які раніше вважалися, як ті, що «не мають значення», містили описи законів тертя, які офіційно були відкріті лише 200 років тому. Результати даного аналізу записів да Вінчі були опубліковані в журналі Wear.

 

У невеличкій книжечці, що належала Леонардо да Вінчі, дослідники виявили те, що йому вдалося досягти глибокого розуміння законів тертя за 200 років до того, як вони були формалізовані. Ці знання він застосовував до створення свого обладнання і при розробці проектів в наступні 20 років.

«Тести показали, що Леонардо зрозумів основи тертя в 1493 році» — повідомляє професор Ян Хатчінгс. «Він знав, що сила тертя, що діє між двома поверхнями ковзання, пропорційна навантаженню і не залежить від видимої області контакту між поверхнями. Сьогодні відкриття цих законів тертя належать французькому вченому Гільяму Амонтону, який виявив їх через 200 років після да Вінчі».

Ескізи і замітки Леонардо були засновані на його власних експериментах. Він аналізував взаємодії між колесами і осями, різьбами і шківами в сконструйованих ним машинах і зрозумів, коли тертя може бути корисним, а коли навпаки, знижує ефективність роботи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.