Новини

Лазери, дрони та штучний інтелект: як технології змінили кілька галузей

Нові технології, без перебільшення, допомагають різним секторам розвиватися і змінюватися. Безсумнівно, однією з галузей, яка найбільше виграла від появи нових технологій, стала ігрова індустрія. Навіть консолі та мобільні телефони адаптували свою графіку і розвивалися таким чином, що ігровий сектор сьогодні є одним з основних.

У сфері ігрової індустрії, однією з ігор, яка еволюціонувала і стала ще більш популярною завдяки появі цього сектору в онлайн-світі, є покер. Це багатовікова гра, яка навіть з’явилася в кількох фільмах і є надзвичайно популярною. З появою нових технологій в онлайн-світі з’явилися і нові варіанти гри, які додають більше динаміки, наприклад, Омаха-покер, варіант, в якому кожен гравець отримує по 4 власні карти, а 5 розміщуються на столі. Гравець повинен використати 2 свої карти та об’єднати їх з 3 картами зі столу, щоб скласти найкращу з можливих комбінацій. Ще одна з назв, які поширилися – це багатокористувацькі ігри для мобільних телефонів, такі як Fortnite або Stumble Guys, ігри, в яких користувач повинен спробувати виграти гру проти інших гравців.

Окрім появи нових ігор, технології також впливають вже на існуючі ігри та револіціонують ігровий досвід. Так, штучний інтелект в іграх дозволяє розробникам і студіям ігор виконувати інтелектуальний аналіз даних про поведінку гравців, щоб допомогти їм зрозуміти, як люди в кінцевому підсумку грають у гру, визначити частини, які люди грають найчастіше, а також зрозуміти, що змушує користувачів припиняти гру. Це дозволяє розробникам ігор покращувати процес гри або визначати можливості монетизації.

Застосування та популярність штучного інтелекту стрімко зростають з кожним днем. Хоча ми всі більш-менш звикли до ідеї штучного інтелекту в іграх, де він може створювати персонажів або допомагати виявляти ботів, або в соціальних мережах, де він може допомогти вам бачити більше контенту, який вас цікавить, штучний інтелект у сільському господарстві є все ще відносно новою концепцією.

Діанна Ковар з американського гіганта сільськогосподарського обладнання John Deere повідомляє, що новий тракторний розпилювач бур’янів компанії може зменшити використання гербіцидів на дві третини.

Система під назвою See & Spray Ultimate виглядає як звичайний польовий обприскувач, оскільки дві довгі руки або «штанги» стирчать з обох боків трактора, з розпилювальними форсунками, розташованими вздовж нижньої частини кожної.

Що робить цей обприскувач набагато більш високотехнологічним, це те, що він оснащений 36 камерами. Вони постійно сканують рослини перед собою, миттєво визначаючи, що є культурою, а що бур’яном.

Керовані програмною системою штучного інтелекту (AI), підключені спринклери розпилюють гербіцид лише на окремі бур’яни, а не зрошують усе поле.

Щоб допомогти програмному забезпеченню ідентифікувати бур’яни, у базі даних John Deere є понад 300 000 зображень.

Наразі система працює з трьома культурами – кукурудзою, соєю та бавовною – і поки що доступна лише в США.

«Штучний інтелект – це така крута зміна в еволюції сільського господарства, це як перехід від вола до трактора», – запевняє Деніел Макканн, який очолює компанію, яка також впроваджує технології ШІ в рішення для обприскування для фермерів. Але в цьому випадку з родзинкою: його компанія, Precision AI, використовує дрони для польотів над полями на Середньому Заході США, які націлені на бур’яни.

Одна з інновацій у боротьбі з бур’янами, яка повністю відходить від розпилення гербіцидів, і натомість використовує потужні теплові лазери, які знищують бур’яни після того, як їх ідентифікують камери з підтримкою штучного інтелекту. Вона називається LaserWeeder і була розроблена компанією Carbon Robotics із Сіетла, яка стверджує, що їх лазер, який тягнеться за трактором, може знищувати до 100 000 бур’янів на годину.

Лазери миттєво знищують бур’яни, а спалені залишки компостуються назад у ґрунт, пояснює Пол Майкеселл, виконавчий директор Carbon Robotics. Поки що система використовувалася на полях картоплі, цибулі та часнику в таких штатах США, як Каліфорнія, Вашингтон і Айдахо.

Містер Майкеселл додає, що перші одиниці були розпродані, коли були випущені минулого року, і зараз вони виробляють більше для ринків США та Канади. Кажуть, що експансія в Європу ще попереду.

Знищення бур’янів за допомогою лазерів дозволяє фермеру уникнути розпилювання гербіцидів на безпосередні культури, що часто трапляється сьогодні.

В Україні великі сільськогосподарські компанії теж намагаються оновити підхід до обробки угідь та перейти до точного сільського господарства з використанням цифровізації, дронів та інших інструментів.

Окрім сільського господарства, фотографії, військової сфери, дрони також викликають великий інтерес в області системи моніторингу дорожнього руху, де повна автоматизація транспортного сектору може бути досягнута за допомогою БПЛА. Це включатиме автоматизацію команд рятувальників, інспекторів, патрульних служб та бригад виїзної підтримки. Надійні та розумні БПЛА можуть допомогти в автоматизації цих елементів. БПЛА стали новими перспективними інструментами для збору даних про умови руху на автомагістралях. На відміну від звичайних пристроїв моніторингу, таких як мікрохвильові датчики, камери відеоспостереження та петлеві детектори, економічні дрони можуть контролювати величезні ділянки доріг. Місцева поліція може керувати безпілотниками, щоб отримати чітке бачення дорожньо-транспортних пригод або масштабних заходів безпеки щодо придушення злочинних дій на дорогах, таких як викрадення автомобілів. Інші програми включають ідентифікацію транспортних засобів, рейди на підозрілі транспортні засоби, переслідування озброєних грабіжників і викрадачів або будь-кого, хто порушує правила дорожнього руху. Дрон також може виявляти перевищення швидкості автомобіля, аварії та допомогти уникнути заторів і масових заторів.

Отже, нові технології впевнено проникають у все більше сфер людського життя та допомагають автоматизувати та підвищити ефективність використання наявних ресурсів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України