Українці в Чехії

Лавров: Чехії доведеться порозумітися і відновити пам’ятник Конєву

Зобов’язання, які взяли на себе чеські влади при підписанні договору з Росією в 1993 році, повинні бути виконані, а пам’ятник маршалу радянського Івану Конєву в Празі відновлений. Про це в інтерв’ю РБК заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

«Я вважаю, що це якесь дитяче пояснення, тому що зобов’язання про забезпечення збереження цієї пам ” ятки лежало на плечах чеської держави. Більш того, до останнього часу ми знали і чеська сторона нам це підтверджувала: пам’ять пам’ятник знаходився у реєстрі Міністерства оборони Чехії. І раптом, коли його знесли, нам сором’язливо кажуть: ви знаєте, це не наша власність, власність цього старості», — сказавши він.

Лавров також заявив, що чеська сторона висловила готовність розпочати консультації з метою перевірити, як сторони виконують договір 1993 року.

«Нашим чеським колегам на майбутніх консультаціях доведеться дуже серйозно пояснюватися і пояснити, як вони збираються виправити цю ситуацію. Тому що зобов’язання нікуди не поділося і пам’ять пам’ятник повинен бути відновлений», — додав він.

Нагадаємо, раніше глава МЗС Чехії Томаш Петржичек заявив, що при демонтажі пам ” ятника не був порушений «жоден договір між Чеською Республікою і Росією».

«В угоді від 1993 року не зазначено, що цей пам’ятник має стояти саме тільки на площі в Празі і ніде більше. А ось про що у договорі від 1993 року сказано недвозначно, так це про обов’язки обох сторін не втручатися у внутрішні справи один одного», — сказав він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України