Лавров: Чехії доведеться порозумітися і відновити пам’ятник Конєву

Зобов’язання, які взяли на себе чеські влади при підписанні договору з Росією в 1993 році, повинні бути виконані, а пам’ятник маршалу радянського Івану Конєву в Празі відновлений. Про це в інтерв’ю РБК заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

«Я вважаю, що це якесь дитяче пояснення, тому що зобов’язання про забезпечення збереження цієї пам ” ятки лежало на плечах чеської держави. Більш того, до останнього часу ми знали і чеська сторона нам це підтверджувала: пам’ять пам’ятник знаходився у реєстрі Міністерства оборони Чехії. І раптом, коли його знесли, нам сором’язливо кажуть: ви знаєте, це не наша власність, власність цього старості», — сказавши він.

Лавров також заявив, що чеська сторона висловила готовність розпочати консультації з метою перевірити, як сторони виконують договір 1993 року.

«Нашим чеським колегам на майбутніх консультаціях доведеться дуже серйозно пояснюватися і пояснити, як вони збираються виправити цю ситуацію. Тому що зобов’язання нікуди не поділося і пам’ять пам’ятник повинен бути відновлений», — додав він.

Нагадаємо, раніше глава МЗС Чехії Томаш Петржичек заявив, що при демонтажі пам ” ятника не був порушений «жоден договір між Чеською Республікою і Росією».

«В угоді від 1993 року не зазначено, що цей пам’ятник має стояти саме тільки на площі в Празі і ніде більше. А ось про що у договорі від 1993 року сказано недвозначно, так це про обов’язки обох сторін не втручатися у внутрішні справи один одного», — сказав він.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh