Новини

Лапароскопія кісти яєчника

Що це за оперативне втручання

Лапароскопія кісти яєчника – хірургічне втручання, що направлене на видалення кісти жіночих статевих залоз. До новоутворення можна дістатись через маленькі проколи на череві, щоб потім розкрити кісту та видалити її вміст. Не варто ігнорувати симптоми хвороби, навіть якщо вона має доброякісний характер.

Кіста може збільшуватись у розмірах, в результаті чого спричиняти гормональні розлади та заважати визріванню фолікула. Це призводить до унеможливлення запліднення яйцеклітини та зачаття дитини. Оперативне втручання є дієвим засобом збереження для жінки можливості стати матір’ю.

Як проявляється розвиток кісти

Запідозрити визрівання кісти у яєчнику жінка може за наявністю наступних симптоматичних проявів:

  • поява тягнучого болю у нижній частині живота;
  • відчуття тиску в області малого тазу;
  • розлади нормального менструального циклу;
  • збільшення інтенсивності та болісності менструацій.

Чим більший розмір кісти, тим інтенсивнішими будуть симптоми, тому навіть при незначних ускладненнях краще перевіритись у гінеколога. Раннє виявлення кісти є запорукою ефективного оперативного втручання, при якому можна буде вилущити новоутворення без необхідності видаляти яєчник разом з придатками.

Як проходить операція на яєчнику              

Для видалення кісти лапароскопічним методом виконують наступні дії:

  1. встановлюють три троакари, які вводять через проколи на череві діаметром до 10 мм;
  2. візуально оглядають яєчники та виявляють місце розташування кісти, визначають її розміри;
  3. фіксують та розсікають поверхню новоутворення, щоб видалити вміст;
  4. поміщають патологічні тканини у контейнер, виводять з черева та відправляють на гістологічне дослідження;
  5. виймають троакари та зашивають місця проколів декількома невеликими швами.

Акуратність дій лікаря дозволяє видалити лише патологічні структури, при цьому не пошкодивши первинний фолікул та здорові тканини яєчника. Разом з цим можна дослідити стан яєчника, виявити небезпечні захворювання. Щадний перебіг операції дозволяє мінімізувати втрату крові та прискорити повернення жінки до нормального життя.

Лапароскопія кісти яєчника – це нове слово у хірургії, яке дозволило навіть при наявності великих новоутворень не здійснювати резекцію яєчника. Тому тепер кіста не є приговором для молодої жінки та зберігає для неї можливість відчути радість материнства. Реабілітаційний період триває до одного місяця, причому перебування у стаціонарі обмежене трьома днями. Після виписки відновлення можна проходити у домашній обстановці, не забуваючи навідуватись до лікаря.

Джерело: сайт bilyak.com.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України